loading
Shendeti

Dhomat ku bëhen tatuazhe paraqisin rrezik infektimi, paralajmërimi i ekspertëve shëndetësorë

Sallonet që ofrojnë tatuazhe dhe “piercing” paraqesin një rrezik infeksioni dhe ligjet mbi njerëzit që punojnë në to duhet të shtrëngohen thonë ekspertët e shëndetit publik në Angli. Në këtë...

Seksi pas lindjes

6 mënyra për ta përmirësuar jetën seksuale pas lindjes së fëmijëve

Prindërimi sjell shumë kënaqësi në jetën e një gruaje, por për të qenë realistë duhet të pranojmë se ka ndikim negativ në jetën seksuale. 6 mënyra për ta përmirësuar jetën...

Jeta pas lindjes

Cilat nëna flenë më pak sesa të tjerat?

Sa më shumë fëmijë, aq më mirë? Epo, nuk është kaq e thjeshtë. Nënat që kanë tre fëmijë flenë më pak gjumë, sipas një studimi. Të dhënat analizuan më shumë...

Tendencat e fundit

Mos e provoni kurrë trendin e tatuazheve, rrit rrezikun e kancerit

Herë pas here disa trende që bëhen virale në rrjetet sociale, paraqesin kërcënime të mëdha shëndetësore. Tatuazhet që duken si djegie nga dielli janë trendi më i fundit viral që...

Paraja

Përjetimet emocionale që s’ua tregon askush pasi ngelni shtatzanë

  Shëndeti mendor i nënës dhe depresioni pas lindjes mund të jenë zakonisht tema tabu, por është koha që ne ta ndryshojmë historinë. Dhe kjo gjë duhet të nisë para...

Artikull i Sponsporizuar

Përjetimet emocionale që s’ua tregon askush pasi ngelni shtatzanë

  Shëndeti mendor i nënës dhe depresioni pas lindjes mund të jenë zakonisht tema tabu, por është koha që ne ta ndryshojmë historinë. Dhe kjo gjë duhet të nisë para...

Adoleshenca

Provimet e maturës, si të stimuloni kujtesën e fëmijëve me këtë truk të thkeshtë

Ndër truket më të mira për të marrë maksimumin nga të mësuarit në shkollë, mund të jetë gjithashtu aktiviteti i shëndetshëm fizik. Një hap i vetëm mund të jetë i...

ViP

Ermal Mamaqi e merr djalin me vete në punë: Regjisori i ri i talentuar

Është një nga moderatorët dhe aktorët më të ndjekur dhe më të pëlqyer në Shqipëri, por me sa duket di të jetë edhe baba shumë frymëzues. Ermal Mamaqi duket se...

Per baballaret

Baballarët e sotëm kalojnë 3 herë më shumë kohë me fëmijët

Fëmijët tanë po rriten në një botë shumë të ndryshme nga ajo e brezave parardhës. Hulumtimet tregojnë se baballarët e sotëm janë më të përfshirë se kurrë më parë në...

Puna

Arsyet pse duhet të shkoni në punë me biçikletë

Avantazhet e lëvizjes me biçikletë në krahasim me një makinë dihen se janë të pafundme. Këtë e vënë në dukje shumë mjekë, por kur bëhet fjalë për ta praktikuar, jo...

Te kujdesemi per shtepine

10 ide se si ta bëni banjon tuaj të duket më e madhe se ç’është

Shtëpia juaj është shumë e vogël dhe po ashtu edhe tualeti? Nuk keni vend për të gjitha gjërat dhe bëhet vërtet një rrëmujë e “jashtëzakonshme”? Banjot e vogla mund të...

Udhetimet me femijet

Pushimet verore pa fëmijë? Eksperti: Ja pse kjo është zgjidhja e duhur

Sipas psikologut Nava Silton nga Universiteti Cornell, pushimet verore do të ishin edhe më të mira nëse do të shkonit pa fëmijët tuaj. Teza e psikologut Sipas ekspertit, është thelbësore...

Edukimi

Baballarët e rinj lidhen me foshnjat e tyre më shumë nëse flenë pak gjumë

Kujdesi për një të porsalindur është sinonim me netët pa gjumë. Studimet sugjerojnë se nënat që mund të flenë pak më shumë e bëjnë jetën e bebit më të mirë,...

Koha te bisedojme

A duhet të postojmë foto të fëmijëve në rrjetet sociale? Koha të bisedojmë

Javën e kaluar, në rubrikën Koha të Bisedojme trajtuam temën "A duhet t’i bëjmë publike të gjitha fotot e fëmijëve tanë të vegjël në rrjetet sociale? Si duhet të veprojmë? "...

Destinacione

Shqipëria u mbulua nga dëbora dhe ju keni shumë dëshirë të bëni ski? Ja disa këshilla për t’i marrë me vete edhe fëmijët

Ditët e fundit kanë qenë të ftohta për vendin tonë dhe në shumë qytete shqiptare ka rënë borë. Me siguri për të apasionuarit ndaj skive dhe borës dëshira ka qenë...

Ditelindja e pare

Disa ide te mrekullueshme per ditelindjen e femijes tuaj

Ditëlindja e fëmijës është nje eveniment shumë i rëndësishëm për familjen, sidomos e para. Bebushi ka fituar aftësi të ndryshme, tashmë është më i rritur dhe është në gjendje të...

familja

Nëna sëmuret, babai nxjerr mësimin e vlefshëm

Javën e kaluar, Laura Mazzi, nëna e tre fëmijëve pati një dhimbje të fortë stomaku, dhe si rezultat ka qëndruar vetëm shtrirë për disa ditë. Burri i saj duhej të...

Histori personale

Gruaja shtatzëna që luftoi kancerin e gjirit duke bërë kimioterapi ndërsa ishte shtatzënë

Vetëm disa javë pasi ajo zbuloi se ishte shtatzënë me fëmijën e saj të dytë, Jordana Beck mori disa lajme që e kthyen një nga periudhat më të bukura të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X