Jashtë derës së spitalit nëna s’mund të duronte më, babai pret fëmijën të dalë

0 10

Dje mirëpritëm djalin tonë Skye Hendrix në botë.

Dhe çfarë ardhje zgjodhi ai në jetën tonë!

Le të themi vetëm se mamaja nuk doli nga makina dhe babi përfundoi duke pritur fëmijën.

Historia e plotë e lindjes rrëfyer nga babai

Rreth orës 23:30 gruas sime i plasën ujrat dhe filloi të kishte kontraktime. Mblodhëm gjithçka që na duhej dhe hipëm në makinë për të shkuar në spital. Pasi mbërritëm në spital, ora shënonte pak para mesnatës. Parkuam dhe ime shoqe Ashley më tha se nuk mund të ecte dhe i duhej një karrige me rrota.

Kështu që vrapova te roja i sigurisë dhe i thashë se më duhet një karrige me rrota deri tek makina, ku gruaja ime ishte gati për të lindur.

Në atë moment, gruaja më tha se nuk mudnej dot më dhe se fëmija po vinte. M’u duk e pamundur në fillim, por ajo vijoi më tej duke thënë se e ndjentë fëmijën të dilte, ndjeu kokën e duart e tij. Roja erdhi me karrocën, por unë i tensionuar i kërkova të sillte dikë që të na ndihmonte.

Gruaja më tha se nuk kishim kohë dhe unë duhej të asistoja në lindje. Sa e pabesueshme. Hoqa bluzën për ta përdorur si peshqir për të nxjerrë djalin tim të vogël. Dhe në pak sekonda ai rrëshqiti në duart e mia dhe ishte kaq i bukur!

Menjëherë erdhën mamitë e stafi mjekësor që si fillim më ndihmuan ta pozicionoja siç duhej e më pas të siguroheshin se gjithçka kishte shkuar siç duhej.

E gjitha ishte një përvojë joreale, por unë s’mund të isha më i lumtur se kaq.

Lezo edhe: Niset për në spital, nëna lind pa hipur në makinë


 1. Live Draw Lexitoto

  I very delighted to find this internet site on bing, just what I was searching for as well saved to fav

 2. Buku Mimpi Lexitoto

  Nice post. I learn something totally new and challenging on websites

 3. Prediksi SDY Lexitoto

  I like the efforts you have put in this, regards for all the great content.

 4. Lexitoto

  I really like reading through a post that can make men and women think. Also, thank you for allowing me to comment!

 5. Prediksi SDY Lexitoto

  I like the efforts you have put in this, regards for all the great content.

 6. Bukti JP Lexitoto

  very informative articles or reviews at this time.

 7. Live Draw Lexitoto

  I think this post makes sense and really helps me, so far I’m still confused, after reading the posts on this website I understand.

 8. Buku Mimpi Lexitoto

  I am truly thankful to the owner of this web site who has shared this fantastic piece of writing at at this place.

 9. Prediksi SGP Lexitoto

  Pretty! This has been a really wonderful post. Many thanks for providing these details.

 10. Vietnam

  I need to to thank you for this fantastic read!! I definitely loved every bit of it. I have you bookmarked to check out new stuff you post?

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Covid-19 lë pasoja në spermatogjenezë...

Shoqata Italiane e Urologjisë po kryen një studim për vlerësimin e ndryshimeve hormonale dhe spermatogjenezës tek pacientët e prekur nga Covid-19. Sipas ekspertëve, prania e koronavirusit në spermë, e gjetur...

Impotenca ende çështje tabu, nuk...

Ende në ditët e sotme, impotenca është një çështje tabu. Konkretisht në Itali, nëse tre milionë burra kanë pranuar se vuanin nga disfunksioni erektil dhe kërkuan ndihmën e një eksperti,...

Puna me orare të zgjatura...

Shkencëtarët zbuluan se burrat që punonin më shumë se 52 orë në javë humbën flokët e tyre me dyfishin e shpejtësisë, krahasuar me ata që punonin më pak se 40...

A mundet që burrat ta...

Shkencëtarët nga Universiteti i Cyrihut i kërkuan një grupi meshkujsh të renditnin aromat e trupit të 28 grave të një moshe riprodhuese. Gratë më parë ishin testuar për nivelin e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X