Çfarë lavatriçe keni në shtëpi? Disa prej tyre mbajnë shumë baktere

Sipas ekspertëve, lavatriçet që kursejnë energji punojnë me temperatura shumë të ulëta duke krijuar mundësi më të mëdha që bakteret të mbijetojnë. Më së shumti lavatriçet e ditëve të sotme...

15 Tetor, 2019

Hiqini rrobat sapo shkoni në shtëpi: Janë plot me baktere

Pjesa më e madhe e bëjnë këtë duke mbajtur veshur të njëjtat rroba që kishin gjatë gjithë ditës. Kjo është një sjellje e zakonshme por që absolutisht duhet shmangur pasi...

8 Tetor, 2019

Incidentet që ndodhin në shtëpi, rrëzimet zënë vendin e parë

Qilimat, shkallët dhe oborret janë pengesa të vërteta për sigurinë e të gjithë familjes, dhe veçanërisht për të vegjlit, që ende mezi qëndrojnë në këmbët e tyre. Rreth 30% e...

1 Tetor, 2019

Nëse merreni një orë me punët e shtëpisë çdo ditë ‘përgjysmoni rrezikun e një vdekje të hershme’

Por hulumtimet tani kanë sugjeruar se bërja e detyrave të shtëpive shtëpiake mund të zvogëlojë rrezikun tuaj për një vdekje të hershme. Shkencëtarët zbuluan se vetëm pesë minuta aktivitet të...

23 Gusht, 2019

Ushqyerja me familjen të bashkuar përmirëson vetëvlerësimin tek adoleshentët

Ky në fakt është një zakon që i ndihmon adoleshentët të vlerësojnë trupin e tyre. Sot, ky moment karakteristik i jetës familjare harrohet, por duhet të rivlerësohet për shkak të...

21 Gusht, 2019

5 mënyra si të reduktoni plastikën në banjo

1.Gjeni alternativat. Një furçë dhëmbësh prej bambuje është hapi i parë që sugjerohet për të shmangur plastikën. Gjithashtu brisqet për rruajtje mund të zëvendësohen me makineri rroje. Sapuni mund të...

19 Korrik, 2019

Njerëzit e çrregullt janë më krijutes dhe fleksibël, dhe kjo është arsyeja

Pastrimi është i njohur për efektin e tij pozitiv në shëndetin tonë. Për shembull, mund të ndihmojë në lehtësimin e stresit dhe mund të konsiderohet si një stërvitje. Por rezulton...

20 Qershor, 2019

10 ide se si ta bëni banjon tuaj të duket më e madhe se ç’është

Shtëpia juaj është shumë e vogël dhe po ashtu edhe tualeti? Nuk keni vend për të gjitha gjërat dhe bëhet vërtet një rrëmujë e “jashtëzakonshme”? Banjot e vogla mund të...

28 Janar, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X