loading

Puna e tepërt rrit rrezikun e goditjes në tru

Për të zbuluar lidhjen e rrezikshme midis punës dhe goditjes në tru është një studim i Universitetit Angers në Institutin Kombëtar Francez të Shëndetit dhe Kërkimit Mjekësor, i cili tregoi...

August 21, 2019

A ju bullon shefi në punë? Çfarë sjell puna me drejtues të tillë.

Një studim i ri i Universitetit Shtetëror Portland ka zbuluar se siguria për punonjësit mund të komprometohet kur trajtohet në mënyra që dobësojnë lidhjet e tij brenda një grupi pune....

August 14, 2019

Arsyet pse duhet të shkoni në punë me biçikletë

Avantazhet e lëvizjes me biçikletë në krahasim me një makinë dihen se janë të pafundme. Këtë e vënë në dukje shumë mjekë, por kur bëhet fjalë për ta praktikuar, jo...

May 28, 2019

Gratë kanë frikë t’u thonë pronarëve se janë shtatzëna

Të jesh një nënë që punon nuk është dhe aq ide e bukur. Kjo sidomos për shkak se mëmësia dhe shtatzënia shihen si një pengesë dhe kanë rrezik të prishin...

February 2, 2019

Alarmi: Mos i lini kurrë fëmijët vetëm të luajnë në internet

Rreziku që u vjen fëmijëve nga përdorimi i internetit nuk lidhet vetëm me pasojat psikologjike dhe fizike që ata do të kenë. Kjo pasi në rast se fëmijët nuk kontrollohen...

January 12, 2019

Fëmijët ftohen më pak nëse lajnë duart më shpesh

Fëmijët mund të preken nga i ftohti 3-8 herë në vit: për ta parandaluar është e rëndësishme t'i mësoni fëmijëve të lajnë duart shpesh. Është rekomandimi i ekspertëve të Këshillit...

January 12, 2019

Alarmi/ Fëmijët po kalojnë shumë orë para pajisjeve dixhitale, pasojat janë të pariparueshme

Fëmijët nuk duhet të përdorin smartfonë dhe tableta gjatë ngrënies dhe para se të flenë për asnjë arsye. Për fëmijët që nuk kanë mbushur ende dy vjeç, ndalimi i përdorimit...

January 11, 2019

Pushimet zyrtare 2019

Cilat janë ditët e pushimeve zyrtare për vitin 2019? Duke përfshirë ditët pushim për festën e Vitit të Ri, ditët e festave fetare, por edhe ditët e tjera kombëtare të...

January 6, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X