Shëndeti i zemrës së fëmijës varet shumë nga nëna

Prindërit kanë një shumë detyra delikate lidhur me fëmijët e tyre. Jo vetëm në lidhje me edukimin dhe rritjen e fëmijëve, por edhe në lidhje me shëndetin. Në veçanti, mamaja...

13 Janar, 2021

Kujdes nga gripi sezonal që të mos kete mbivendosje me Covid-19

Gripi sezonal përfaqëson një periudhë fluksi të shtrimeve në spital dhe mbivendosja tani e pashmangshme me alarmet emergjente Covid-19 alarmon institucionet shëndetësore. Kjo është arsyeja pse, theksojnë ekspertët, është edhe...

13 Janar, 2021

Numri i partnerëve seksualë ndikon në shfaqjen e sëmundjeve jo vetëm seksuale

Besnikëria është diçka e mirë për shëndetin tënd. Anasjelltas, të kesh shumë partnerë mund të rrisë rrezikun e prekjes nga kanceri. Kjo u zbulua nga një studim i botuar në...

12 Janar, 2021

Nëse keni pasur probleme me zemrën, ky është çelësi për të mbajtur peshën nën kontroll

Pas një sulmi në zemër, nëse doni të kujdeseni për shëndetin tuaj dhe të bini në peshë për tu ndjerë më mirë, ekziston një truk që mund ta ndiqni: duhet...

12 Janar, 2021

Si ka ndryshuar numri i të prekurve dhe të mbijetuarve të kancerit, këshilla nga mjekët italianë

Në Itali janë shënjar 377 mijë raste të reja të kancerit për vitin 2020, 195 mijë burra dhe 182 mijë gra; në vitin 2019 ishin përkatësisht 196,000 dhe 175,000. Është...

11 Janar, 2021

Tatuazhet ndikojnë shumë në djersitjen tuaj, ja çfarë i shkaktojnë trupit

Tatuazhe po bëhen gjithnjë e më të dashur, nga adoleshentët dhe fëmijët por jo vetëm. Një shembull për të gjithë? Madonna e cila në moshën 62 vjeçare vendosi për tatuazhin...

11 Janar, 2021

Hapja e dritareve, kusht themelor për të minimizuar përhapjen e Covid 19

Hapja e dritareve për të lejuar shkëmbimin e duhur të ajrit duket se është gjithnjë e më e rëndësishme në luftën kundër koronavirusit, veçanërisht në mjediset me një përqendrim të...

5 Janar, 2021

Covid-19, një kurë e mundshme edhe nga qelizat staminale të kordonit të kërthizës

Drejtori i Institutit të Kërkimit të Diabetit dhe Qendrës së Transplantit të Qelizave të Universitetit të Miamit, shpjegoi detajet e një trajtimi nën studim, i përdorur tashmë për diabetin e...

5 Janar, 2021
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X