Letër burrit tim të alkoolizuar gjatë karantinës

Jam ulur duke marrë rreze dielli, me dyert e hapura, ndërsa ti vazhdon të flesh. Fëmijët tanë me shumë entuziazëm kanë planifikuar se si do të fitojnë në lojën që...

17 Qershor, 2021

Pse është kaq e rëndësishme të flasim për ndryshimet që ndodhin kur vjen në jetë fëmija i dytë?

Shëndeti mendor i nënës: Miti i mëmësisë për herë të dytë ... është shumë më e lehtë, ju jeni mësuar më shumë me privimin e gjumit dhe ndryshimin e një...

25 Maj, 2021

Si e ndryshon fëmija martesën tuaj? Mos shpresoni se do ta rregullojë!

Lindja e një fëmije nuk do ta "rregullojë" marrëdhënien tuaj. Jo! Përkundrazi, do ta vërë në provë. Kaloni kohë tani së bashku, bëni biseda të gjata, flini, rrini zgjuar, jetoni...

24 Maj, 2021

Rrëfimi i nënës që humbi djalin një vjeçar: E kemi të vështirë të largohemi nga shtëpia, por akoma më të vështirë të qëndrojmë

Kassady Bingham është një blogere, e cila ndan rrugëtimin e saj të mëmësisë me gjithë nënat që e ndjekin në rrjetet sociale. Ajo është nëna e Lucës, e Milos, i cili...

4 Shkurt, 2021

Si të pastroni ajrin e shtëpisë nëse dikush nga ju pi duhan

Cilësia e mjedisit në shtëpi ndikon shumë në cilësinë e jetës së secilit prej nesh. Në këto kohë të vështira, në të cilat ne jetojmë në shtëpinë tonë shumë më...

12 Janar, 2021

I dashur fëmija im i dytë, që ishe kaq ndryshe nga i pari…

I dashur fëmija im i dytë! Ti erdhe në këtë botë duke bërtitur. Ti ishe shumë më i emocionuar se motra jote e madhe dhe unë nuk isha gati. Unë...

1 Dhjetor, 2020

Vajza ime do më shumë të atin dhe unë kam filluar ta pranoj

Kam arritur një tjetër moment të prindërimit sot kur vajza ime gati 3-vjeçare deklaroi se nuk më pëlqente mua. Këto fjalë mu përplasën si thikë në zemër - ishte hera...

1 Dhjetor, 2020

Fëmijë i vetëm “më mirë” apo “më keq” nga psikologe Lorela Garuli

Jo rrallë ndodh që prindërit me një fëmijë (aq më tepër kur ky fëmijë i ka mbushur 3-4 vjeç) të përballen me pyetjen se kur do ta bëjnë fëmijën tjetër....

21 Shtator, 2020
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X