Fëmijë i vetëm “më mirë” apo “më keq” nga psikologe Lorela Garuli

Jo rrallë ndodh që prindërit me një fëmijë (aq më tepër kur ky fëmijë i ka mbushur 3-4 vjeç) të përballen me pyetjen se kur do ta bëjnë fëmijën tjetër....

21 Shtator, 2020

Dashamirëse sikur të ishte vajza e saj, Rudina Dembacaj ka një urim për vajzën e partnerit

Dita e sotme ka qenë e mbushur me emocion jo vetëm për nxënësit që i rikthehen shkollave dhe ata që shkojnë për herë të parë, por edhe për prindërit e...

14 Shtator, 2020

Mesazh për vjehrrën time, që rriti një djalë të mrekullueshëm

Për vjehrrën time të mrekullueshme, Ta kam thënë më parë dhe do ta them sërish: Kam pasur vërtet fat që je vjehrra ime. E konsideroj veten me shumë fat që...

26 Gusht, 2020

Grindjet me familjarët dëmtojnë shëndetin më shumë se sherret me partnerin

Marrëdhëniet e tensionuara me anëtarët e afërt të familjes, siç janë motrat dhe prindërit, janë më të dëmshme sesa mosmarrëveshjet me partnerin tuaj. Grindjet e shumt në familje nuk janë...

3 Gusht, 2020

Si t’i shpjegojmë të vërtetën fëmijës së adoptuar, nga psikologia Lorela Garuli

Momenti që prindërit adoptues duhet t'i thonë të vërtetën fëmijës, është një moment vendimtar në jetët e tyre dhe gjithashtu shumë delikat. Për këtë arsye, është e rëndësishme që të...

8 Qershor, 2020

Krijon “perde përqafimi” për të takuar gjyshërit

Domosdoshmëria është "nëna e krijimit" dhe në kohët që jetojmë ndonjëherë një përqafim nga gjyshja është thjesht i nevojshëm. Kjo është arsyeja pse një vajzë 10-vjeçare nga Riverside, Kalifornia shpiku...

20 Maj, 2020

Si po i kaloni ditët e mbyllura në shtëpi me fëmijët?

Ndoshta këto janë ditët që kemi qëndruar më së shumti në shtëpi me familjarët tanë, në një betejë jo të lehtë kundër përhapjes së Covid-19. Përveç frikës nga e panjohura...

15 Mars, 2020

Gjesti fisnik i stjuardesave me fëmijën 8 ditësh

Një baba nga Kalifornia ka përdorur Twitterin këtë javë për të treguar një histori zemërgjerësie për mirësinë e të huajve në fluturimin e parë të vajzës së tij të porsalindur....

17 Shkurt, 2020
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X