loading
Lengje frutash

Lëngje frutash për fëmijët? Mjekët ngrenë alarmin

  Fëmijët nuk duhet të konsumojnë lëngje frutash në vitin e parë të jetës. Ky është alarmi që ngre “Akademia Amerikane e Pediatrisë”. Ata këshillojnë që në 12 muajt e...

Receta

Si të bëni në shtëpi puding të shijshëm me banane?

Përbërësit 1 pako (140 gramë) me puding të çastit me aromë vanilje; 2 gota qumësht të ftohtë; 1 bidon (0.5 litra) me qumësht të ëmbël të kondesuar; 1 lugë gjelle...

Ushqyerja ne shtatzani

Dieta e pasur me patate mund të rrisë rrezikun e diabetit gjatë shtatzënisë

Patatet janë një perime e preferuar nga shumica prej nesh. Në vendin tonë patatet prodhohen me shumicë dhe ne i kemi quajtur “edhe bukë edhe gjellë” :D Të skuqura, të...

Receta per dreke

Dieta 7 ditore që do të shpëtojë botën- rendesia qe kane farërat, lakra jeshile dhe mishi i kuq

Bota do të ballafaqohet me shumë sfida gjatë dekadave të ardhshme, por një nga më të rëndësishmet do të jetë ushqyerja e popullatës së botës e cila është gjithnjë e...

Receta per darke

Dieta 7 ditore që do të shpëtojë botën- rendesia qe kane farërat, lakra jeshile dhe mishi i kuq

Bota do të ballafaqohet me shumë sfida gjatë dekadave të ardhshme, por një nga më të rëndësishmet do të jetë ushqyerja e popullatës së botës e cila është gjithnjë e...

Receta per bebe apo femije

Ushqime që mund t’i përgatisni bebit tuaj 4-6 muajsh në shtëpi

Kur fëmija juaj është 4 deri në 6 muaj, ju me siguri do të dëshironit të bënit pure të thjeshta me një përbërës të vetëm. Kjo mund t’ju ndihmojë për...

Receta per mengjes

Dieta 7 ditore që do të shpëtojë botën- rendesia qe kane farërat, lakra jeshile dhe mishi i kuq

Bota do të ballafaqohet me shumë sfida gjatë dekadave të ardhshme, por një nga më të rëndësishmet do të jetë ushqyerja e popullatës së botës e cila është gjithnjë e...

Ushqyerja me gji

Gjidhënia dhe pompimi në publik, ka edhe gra kundër

Përkundër faktit që ushqyerja me gji në publik është e ligjshme në shumë shtete, ka ende njerëz që ky veprim u duket i turpshëm dhe ofendues. Ajo që është edhe...

Si te ushqehemi shendetshem

A duhet zëvendësuar mishi i kuq me mishin e bardhë? Publikohet studimi

Për shumë vite, shumë ekspertë të shëndetit kanë menduar se zëvendësimi i mishit të kuq me mish të bardhë ishte zgjidhja e duhur. Mishi i kuq ka qenë i lidhur...

Embelsira

Si te gatuajme shëndetlie?

Shëndetlia me mjaltë është një ëmbëlsirë tradicionale, e cila në vendin tonë përdoret në shumë raste e festa. Ja si përgatitet shëndetlia: Përbërësit për shëndetlinë 3 gota miell gruri; 1...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X