loading

Lë shënime kudo në aeroport, ja çfarë ka për të thënë nëna e re

Çdo nënë gjidhënëse ose që pompon qumështin e di se sa e vështirë është të kryejë këtë proces nëse është duke udhëtuar. Grace Stevens është një nga këto nëna, të...

October 20, 2019

Nëse nënat nuk ushqejnë me gji përsa kohë synojnë, ato mund të preken nga depresioni

Duke ditur gjithë përftimet e ushqyerjes me gji, ka pasur një përpjekje të madhe vitet e fundit nga mjekët, spitalet, agjencitë qeveritare dhe shoqëria në përgjithësi për të inkurajuar nënat...

October 11, 2019

Po i jepte fëmijës gji në makinë, polici e ofendon dhe i vë gjobë

Caroline New, një nënë gjidhënëse, u trondit kur një oficer policie pa që i jepte gji foshnjës së saj në makinën e saj në Aeroportin Ndërkombëtar të Filadelfiaa dhe shkoi...

October 4, 2019

Arsyeja përse kjo nënë e lan djalin me qumësht gjiri/ FOTO

Për shkak se ushqyerja me gji është një proces natyror, disa njerëz supozojnë se duhet të jetë e lehtë. Por nuk është gjithmonë kështu. Ushqyerja me gji e suksesshme zakonisht...

October 1, 2019

Ushqyerja me gji: a janë pengesë shenjat e strijave?

Sipas ekspertëve, në fakt, ky nuk është vetëm një problem estetik. Në disa raste madje mund të rrezikojë ushqyerjen me gji. Janë të pakta nënat që ushqejnë me gji fëmijën...

September 27, 2019

Nëna ndërpret gjidhënien: Më duket sikur po humbas lidhjen me fëmijën

Ushqyerja me gji mund të jetë e dhimbshme fizikisht; thithkat e irrituara, gjoksi i lënduar dhe dhimbjet e shpinës janë vetëm disa nga efektet anësore. Por përkundër sikletit, akti i...

September 21, 2019

E quan “të pështirë” se po ushqente foshnjën me gji

Kur nëna australiane Ashley Rogers kishte nevojë të ushqente me gji djalin e saj në një qendër tregtare, ajo zgjodhi me kujdes një vend të izoluar larg turmave, ku ajo,...

September 19, 2019

Këshilla nga një baba për të ndihmuar nënat gjidhënëse

Muhamed Nitoto një baba në Los Anxhelos  ka shumë për të thënë për gjithë baballarët e tjerë se çfarë mund të bënin për të ndihmuar në familje kur sapo ka...

September 18, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X