Nënat nuk e prodhojnë qumështin njësoj si për vajzat dhe për djemtë

Qumështi i nënës mund të jetë ushqimi i parë, por nuk krijohet gjithmonë njësoj. Tek njerëzit dhe gjitarët e tjerë, studiuesit kanë zbuluar se përbërja e qumështit ndryshon në varësi...

21 Janar, 2022

Qumështi i gjirit mbron fëmijët nga Covid 19, ja provat

Përveç efekteve të tjera të shumta të dobishme, qumështi i gjirit mbron të porsalindurit nga Covid-19. Në fakt, ai ka aftësinë të përmirësojë mbrojtjen natyrale të fëmijës kundër efekteve të...

18 Janar, 2022

PediaMilk® dhe Gjidhënia, si lidhje unike mes nënës dhe fëmijës. 

``Gjidhënia është pjesë përbërëse e procesit riprodhues: gjidhënia përfaqëson ushqimin natyral dhe ideal për të sapolindurin dhe sjell baza biologjike dhe emocionale të pashembullta në zhvillimin e fëmijës; prandaj shoqëria...

27 Dhjetor, 2021

Pesë këshilla si të ushqeni fëmijët me gji në publik me vetëbesim

"Unë jam shumë e pasionuar për të drejtën tonë për të ushqyer me gji në publik," thotë nëna e dy fëmijëve Roxanne West, superylli i Instagramit (@bonjourblissblog) dhe krijuesja e...

8 Nëntor, 2021

Mungesa në bankat e dhurimit të qumështit, foshnjat e parakohshëm në nevojë

Pandemia ka shkaktuar një ulje të ndjeshme të dhurimit të qumështit nga gratë, thelbësore për rritjen e foshnjave - veçanërisht foshnjave të parakohshme - të cilët nuk mund ta marrin...

5 Korrik, 2021

Vështirësitë e nënave gjidhënëse që punojnë, shembulli ideal nga “Mrizi i Zanave”

Gjidhënia është një nga fazat më të bukura të mëmësisë, e cila shërben jo vetëm për të plotësuar gjithë nevojat fizike të fëmijës, por forcon lidhjen e tij me nënën....

11 Qershor, 2021

Rrëfimi i nënës me tre fëmijë që nuk ia doli të ushqente me gji asnjërin

Epo, jam në pikën që duhet ta pranoj, gjidhënia thjesht nuk është për mua dhe djemtë e mi. Për disa arsye, unë jam vërtet e mirë në lindjen e foshnjave,...

24 Maj, 2021

Këshilla për të lehtësuar ushqyerjen me gji menjëherë pas lindjes

Ushqyerja e fëmijës suaj me gji është një rrugëtim i mrekullueshëm, por unik që do të përjetojë një nënë e re. Disa foshnje thjesht "e  përqafojnë" dhe hidhen drejt mbi...

20 Maj, 2021
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X