loading

Largoni depresionin dhe ankthin në vetëm tre javë duke konsumuar këto ushqime

Studiuesit vëzhguan studentë të universitetit në depresion, dhe vaktet e tyre të të përditshme ishin kryesisht nga ushqime të përpunuara, sheqerna dhe yndyra të ngopura. Ata zbuluan se duke u...

October 14, 2019

5 mënyra se si ta kuptoni se avokado nuk duhet konsumuar

Pasi të piqet, ju keni një kohë të shkurtër, përgjithësisht disa ditë - para se fruti të fillojë të prishet. Ju mund të pyesni veten se si ta përcaktoni kur...

October 7, 2019

5 zakone të jetës së përditshme që rrisin jetëgjatësinë

Çdo njeri dëshiron të ketë jetë sa më të gjatë. Por qëllimi për një jetë të gjatë, duhet të shoqërohet edhe me një cilësi të mirë jetese, me një shëndet...

October 3, 2019

A janë ëmbëlsuesit artificialë në të vërtetë më të shëndetshëm se sheqeri?

Nëse do të filloni të hani shëndetshëm, gjëja e parë që duhet të bëni është të ulni sasinë e sheqerit të konsumuar. Ushqimet sigurisht që nuk do të shijojnë më...

October 1, 2019

Çfarë duhet të hamë në mënyrë që të shmangim kistet ovariane

Problemet ekuilibrit hormonal mund të bëjnë që këto kishte të rriten dhe të bëhen shumë më të mëdha e madje të shkaktojnë dhimbje. Kistet e vezoreve mund të tkurren dhe...

September 22, 2019

Mos i jepni fëmijës tuaj qumësht me bazë bimore, paralajmërimi i ekspertëve.

Pediatrit ndërkombëtarë po paralajmërojnë se këto opsione zëvendësuese në fakt shkaktojnë dëme. Qumështi përmban shumë më tepër sesa kalciumi, vitaminë D dhe proteina mes lëndëve të tjera ushqyese dhe ai...

September 20, 2019

Regurgitimi & refluksi tek bebet, simptomat, shkaqet dhe si ta trajtojme?

Refluksi dhe regurgitimi ndodhin tek rreth 30% e bebeve të shëndetshme. Një refleks natyral Regurgitimi ose refluksi janë terma mjekësore që shpjegojnë procesin e nxjerrjes së sasive të vogla të...

September 17, 2019

8 ushqimet që ju bëjnë më shumë keq se sa cigaret

Shkencëtarët zbuluan se mungesa e lëndëve ushqyese të rëndësishme mund të dëmtojë shëndetin tuaj. Sidoqoftë, disa produkte, të cilat i përfshijmë në dietën tonë duke i quajtur të dobishme, mund...

September 14, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X