Receta e famshme e TikTok-ut, bukë me hudhra

Në kohët që jetojmë, rrjeti social TikTok është bërë shumë i pranishëm në jetët tona dhe sado të përpiqemi, jo gjithmonë ia dalim të shpëtojmë nga trendet e tij. Prej...

17 Janar, 2022

Si të përgatisim copëza çokollate frymëzuar nga Snickers

Në këtë recetë kemi rikrijuar shijen e çokollatave të njohura Snickers. Këto copëza çokollate mund të shoqërojnë filxhanin tuaj të çajit të mbrëmjes ose të shtohen në paketimin tuaj të...

16 Dhjetor, 2021

Plak dëbore me xhinxher/ Receta për Vitin e Ri

Kjo është një recetë tashmë e njohur mes shumë blogerësh të recetave të gatimeve të ndryshme. Dhe pikërisht periudha festive e Vitit të Ri dhe Krishtlindjeve është koha më e...

16 Dhjetor, 2021

Si të përgatisim antipasta festive për Krishtlindjet dhe Vitin e Ri?

Me rastin e festave të fundvitit, një vëmendje e veçantë i kushtohet gatimeve të atyre ditëve dhe padyshim mënyra si i zbukurojmë tryezat është po aq e rëndësishme sa shija...

13 Dhjetor, 2021

Përgatitja e bukës së misrit sipas traditës shqiptare

Shumë e përdorur dikur për mungesë të mundësive të tjera, ndërsa sot për nostalgji e preferencë, buka e misrit është ndër gatimet tipike shqiptare. E pëlqyer jo vetëm nga vendasit,...

18 Nëntor, 2021

Si të përgatisim byrek me kungull të ëmbël?

Përbërësit: Për brumin: 2 gota miell pak ujë Për mbushjen 1 kungull i ëmbël 0.5 litër qumësht 3 kokrra vezë 20 gramë gjalpë 1 majë lugë kafe kripë 1 lugë...

30 Tetor, 2021

Si të përgatisim gliko kungulli?

Jemi në sezonin e kungujve të ëmbël dhe recetat që mund të përgatisim me to janë të shumta. Më poshtë, po ju sjellim recetën e glikosë. Përbërësit: 1 kungull i...

23 Tetor, 2021

Si të gatuajmë pavlova? Receta

Përbërësit: 4 të bardha vezësh; 120 gr sheqer; 120 gr sheqer pluhur; 250 gr pana; lëkurë e grirë e një lemoni; 400 gr luleshtrydhe; 40 gr sheqer. Përgatitja Për bazën:...

21 Korrik, 2021
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X