Receta e famshme e TikTok-ut, bukë me hudhra

0 0

Në kohët që jetojmë, rrjeti social TikTok është bërë shumë i pranishëm në jetët tona dhe sado të përpiqemi, jo gjithmonë ia dalim të shpëtojmë nga trendet e tij. Prej kohësh, një recetë është bërë shumë e njohur në TikTok dhe shumë personazhe po e provojnë atë dhe e kanë ndarë në rrjetet sociale.

Çfarë ju nevojitet për realizimin e kësaj recete?

Përbërësit:

2-3 kokrra hudhre

gjysmë tasi me gjalpë

vaj ulliri

piper i kuq

disa gjethe borziloku

Përgatitja:

Heqim me thikë shtresën e sipërme të hudhrave, pa prishur formën e tyre. I spërkasim me pak vaj ulliri dhe i mbëhstjellim me letër alumini e i lëmë përreth 1 orë në furrë.

Ndërkohë, në një tas hedhim gjalpin, erëzat dhe i përziejmë mirë sa të formohet një masë në trajtë paste.

Nxjerrim hudrat nga furra, i shtrydhim për të dalë thelpinjtë dhe i shtojmë të gjalpi. Përziejmë mirë dhe me to lyejmë bukën (e thekur ose jo).


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të përgatisim copëza çokollate...

Në këtë recetë kemi rikrijuar shijen e çokollatave të njohura Snickers. Këto copëza çokollate mund të shoqërojnë filxhanin tuaj të çajit të mbrëmjes ose të shtohen në paketimin tuaj të...

Plak dëbore me xhinxher/ Receta...

Kjo është një recetë tashmë e njohur mes shumë blogerësh të recetave të gatimeve të ndryshme. Dhe pikërisht periudha festive e Vitit të Ri dhe Krishtlindjeve është koha më e...

Si të përgatisim antipasta festive...

Me rastin e festave të fundvitit, një vëmendje e veçantë i kushtohet gatimeve të atyre ditëve dhe padyshim mënyra si i zbukurojmë tryezat është po aq e rëndësishme sa shija...

Përgatitja e bukës së misrit...

Shumë e përdorur dikur për mungesë të mundësive të tjera, ndërsa sot për nostalgji e preferencë, buka e misrit është ndër gatimet tipike shqiptare. E pëlqyer jo vetëm nga vendasit,...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X