Lëngje frutash për fëmijët? Mjekët ngrenë alarmin

  Fëmijët nuk duhet të konsumojnë lëngje frutash në vitin e parë të jetës. Ky është alarmi që ngre “Akademia Amerikane e Pediatrisë”. Ata këshillojnë që në 12 muajt e...

3 Shkurt, 2018

Leng dardhe

Perberesit - 400 gr dardha shume te pjekura - 150 gr sheqer (sipas deshires suaj) - Gjysem limoni Pergatitja Hidhni ne griresen e frutave 1,2 liter uje bashke me sheqerin,...

24 Prill, 2016

Leng dardhe dhe xhinxheri

Perberesit - 2-3 dardha - 3 gjethe lakre te kuqe - 1 cope xhinxher te fresket I kaloni te gjitha ne shtrydhese derisa te perfitoni lengun qe deshironi. Ky leng...

18 Mars, 2016

Leng me kastravec, molle jeshile dhe xhinxher

Pergatitja e lengut me kastravec, molle jeshile dhe xhinxher. Perberesit - 1 tufe te vogel me spinaq - 1 kastravec - 1 molle jeshile - 2 dege selino (jo gjethet)...

18 Mars, 2016

Leng me ananas dhe spinaq

Perberesit - 1 tufe e vogel me spinaq - Disa gjethe lakre - 2 molle jeshile - 4 gjethe mente - 4-5 feta ananas I kaloni te gjitha ne shtrydhese...

18 Mars, 2016

Leng me molle dhe laker te kuqe

Perberesit - 1-2 molle - 1/4 laker te kuqe - Uje I kaloni te gjitha ne shtrydhese. Nga ky leng ka benefite aparati tretes, ne vecanti muret e stomakut. Eshte...

18 Mars, 2016

Leng limoni dhe dardhe

Perberesit - 2 molle - 2 dardha - 1 limon I kaloni te gjitha ne shtrydhese. Ky leng ka fuqi te medha pastruese per organizmin. Edhe pse shija mund te...

18 Mars, 2016

Leng molle dhe karote

Perberesit - 2 karota - 1 molle - 1 dege selino (jo gjethet) I kaloni te gjitha ne shtrydhese. Ky eshte leng i pasur me vitamine C dhe sherben per...

17 Mars, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X