Si të përgatisim piadinë me PHILADELPHIA Herbs

Piadina është thjesht mbretëresha e ushqimit italian të shpejtë, të rrugës, për mëngjes ose darkë apo gjatë mesvakteve, dhe është e dashur nga miliona njerëz në të gjithë botën, përfshirë...

15 Janar, 2021

Si të gatuajmë “pemën e Krishtlindjeve” me brumë sfoljat

Tani që po i afrohemi festave të fundvitit dhe po mbizotëron atmosfera e Krishtlindjeve, fillojmë të mendojmë për tryezën e festave që kemi përpara. Po ju tregojmë mënyrën si të...

27 Nëntor, 2020

Si të përgatisim salcë kosi me arra? Antipasta ideale

Kjo është një recetë e thjeshtë antipaste, që mund ta përgatisni me shumë pak përbërës dhe është ideale si antipastë për të shoqëruar pjata mishi, apo patate furre. Përbërësit 250...

26 Nëntor, 2020

Makarona karbonara me kunguj

Kjo është një mënyrë alternative e përgatitjes së makaronave, me përbërës që gjenden në kuzhinën e secilës. Përbërësit: 1 filxhan kunguj të ngrirë në rende; gjysmë filxhan djathë parmixhano, dhe...

29 Shtator, 2020

Si të gatuajmë petulla me petë?

Përbërësit: 2 gota miell; 2 filxhanë çaji ujë të vakët; 1 lugë kafe maja; 1 lugë çaji kripë; 1 litër vaj për skuqje Përgatitja: Fillojmë të zëmë brumin për petullat....

6 Korrik, 2020

Speca me salcë majdanozi, receta

Shumë prej nesh na ndodh shpesh në stinën e verës që të kemi mungesë oreksi për shkak të vapës dhe sidomos për gatimet tradicionale e gjellët e ngrohta. Ndonjëherë duket...

3 Korrik, 2020

Ushqeje shëndetshëm fëmijën tënd, pancake sipas recetës së Zaimina Vasjarit/ FOTO

Gjatë ditëve të karantinimit, kemi parë shumë personazhe të famshëm dhe jo vetëm të gatuajnë pancake, si një trend që e nisi një nga më të famshmet e botës Kylie...

2 Prill, 2020

Mish me qepë nga Alketa Vejsiu/ VIDEO

E keni gatuar drekën për sot? Nëse jo, hidhini një sy kësaj recete të shpejtë, të thjeshtë e të shëndetshme nga Alketa Vejsiu. Mish me qepë Përbërësit: 1 racion mish;...

31 Mars, 2020
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X