Bebi

Belbëzimi, disa teknika për ta reduktuar nga psikologia Lorela Garuli

Shumë fëmijë mund të mësojnë të flasin duke përsëritur pjesë të fjalëve dhe duke zgjatur zërin kur thonë zanoret. Në shumicën e rasteve ato janë sjellje kalimtare që zgjidhen në...

16 Shtator, 2020
Jeta

Zgjodhi emrin më të veçantë për të bijën, Erion Isaj tregon si erdhi ide...

Ditën e djeshme, të gjithë u gëzuan nga lajmi se aktori i njohur i humorit dhe kryebashkiaku i Kolonjës Erion Isaj mirëpriti në jetë fëmijën e tij të dytë. Bashkëshortja...

25 Shtator, 2020
dumb_cat

Dashamirëse sikur të ishte vajza e saj, Rudina Dembacaj ka një urim për ...

Dita e sotme ka qenë e mbushur me emocion jo vetëm për nxënësit që i rikthehen shkollave dhe ata që shkojnë për herë të parë, por edhe për prindërit e...

14 Shtator, 2020
Shtatzania

Pse Nifty plus? Çfarë bën dhe si funksionon, realizohet ky test?

Testi Nifty plus është test i sigurt prenatal, joinvaziv. Saktësia është më e lartë se 99% për zbulimin e tri trisomive më të shpeshta- Sindroma Down, Edwards dhe Patau. Edhe...

24 Shtator, 2020
Ushqyerja

Portokallet dhe manderinat ju ndihmojnë për të humbur peshë, ja se si

Portokallet dhe mandarinat janë aleate të shëndetit, falë pranisë së vitaminës C, antioksidantëve dhe fibrave. Por jo vetëm. Ato gjithashtu përfaqësojnë një armë shtesë për të humbur peshë. Merita i...

25 Shtator, 2020
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X