Bebi

Koha e kaluar para ekranit e zhvillon apo e pengon të folurën e fëm...

Koha që fëmija kalon përpara ekranit të pajisjeve teknologjike mund të përfshijë kohën pasive të ekranit, si për shembull shikimin e një videoje, ose kohën aktive para ekranit, siç është...

30 Nëntor, 2021
Jeta

Dëmet nga smogu në 1000 ditët e para të jetës së fëmijëve

Fimp (Federata Italiane e Mjekëve të Pediatrisë), në bashkëpunim me Sin (Shoqërinë Italiane të Neonatologjisë) dhe Sip (Shoqëria Italiane e Pediatrisë) paralajmëron autoritetet për rreziqet që lidhen me dëmtimin e...

26 Nëntor, 2021
dumb_cat

Po sikur të bëj jashtëqitje (të dal jashtë) gjatë lindjes?

Frika nga dhimbja gjatë lindjes zakonisht kryeson listën e frikërave të çdo nëne shtatzënë. Por ekziston një frikë tjetër e zakonshme që fshihet në dhomën e lindjes – të defekoni...

22 Nëntor, 2021
Shtatzania

Gjithçka duhet të dini rreth diastazës abdominale në shtatzëni dhe ...

Bark i theksuar dhe i fryrë, muskuj të kontraktuar keq dhe madje rreziku i shfaqjes së një hernie. Këto janë pasojat e diastazës abdominale në shtatzani, heqja e dy rektuseve...

30 Nëntor, 2021
Ushqyerja

Fëmija bën naze në ushqim, si ta përballoni me qetësi?

Nuk janë të paktë fëmijët që para vaktit të tyre fillojnë të shprehin inat në tavolinë, që nga marrja e gjirit deri në kohën e kopshtit. Ata kthejnë kokën, shtrëngojnë...

29 Nëntor, 2021
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X