loading

Recete gatimi per bebe +6 muajsh (Pure me kajsi dhe dardhe)

Sado e lodhshme të ketë qënë dita juaj, gjithmonë, do të keni mjaftueshëm kohë dhe energji për ta bërë këtë pure të thjeshtë, të shijshme për kënaqësinë e vogëlushit tuaj....

Maj 10, 2019

Receta per bebe +6 muajsh (pure me karota dhe banane)

Pureja me karota dhe banane është një recetë për bebe shumë e lehtë për tu përgatitur. Madje bebet do ta pëlqejnë për shkak të ëmbëlsisë që ka. Por shija nuk...

Shkurt 28, 2019

Bollguri per bebet, vlerat ushqyese si edhe nje recete e sugjeruar nga Holle

Bollguri mund të fillohet që në momentin kur bebi ka mbushur 6 muajsh dhe është një alternativë tjetër për fillimin e ushqyerjes së bebes, gjithmonë pasi të jeni konsultuar me pediatrin...

Shkurt 17, 2019

Recete gatimi per bebe +7 muajsh (pure me peshk, kale, patate dhe molle)

Peshku është shumë i rëndësishëm për dietën e vogëlushit tuaj sepse është i pasur me omega 3, një yndyrë që ndihmon në zhvillimin e trurit. Për këtë arsye është e...

Shkurt 12, 2019

Holle| Si te pergatisim miellin e orizit per bebin?

Fillimi i ushqimeve të ngurta tek fëmijët, është një moment jo pak delikat, ndaj nevojitet që gjatë kësaj periudhe të tregojmë kujdesin e duhur. Për të përcaktuar momentin ideal se kur duhet...

Janar 29, 2019

10 gatime per femije (pure per bebin tuaj)

Nëse keni përfunduar proçesin e prezantimit të ushqimeve tek bebja juaj mund të filloni të bëni kombinime të ndryshme. Ja disa receta mund të përgatisni çdo ditë për fëmijën tuaj. 10 gatime...

Shtator 22, 2018

Recete gatimi per femije +7 nuajsh (Pure me panxhar, manaferra, molle dhe mente)

Kjo pure do të ishte një zgjedhje fantastike për darkën e bebeve tuaj. Pamja e saj fantastike, nga ngjyra e kuqe e panxharit, do të stimulojë, tërheqë vizualisht vogëlushin tuaj...

Shkurt 11, 2018

Recetë gatimi per bebe +8 muajsh (Pure me kumbulla, boronica dhe spinaq)

Lëndët ushqyese që përmban kjo pure janë të shumta, dhe për më tepër janë të përqëndruara në sasi të konsiderueshme. Disa nga lëndët kryesore ushqyese janë: vitamina A, B2, B6,...

Shkurt 5, 2018
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X