Si të përgatisim çokokrem shtëpie

0 0

Përbërësit:

  • nje avokado;
  • një lugë e gjysmë salcë kosi;
  • dy lugë të vogla me kakao;
  • 1 lugë e gjysmë mjaltë.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit i përziejmë mirë në mikser, derisa të krijohet një masë kohogjene. Mund ta mbajmë në frgorifer për tri ditë.

* Receta është dërguar nga Xhorxhina, një nënë e re, ndjekësja jonë e rregullt

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Supë krem karrote dhe patate

Përbërësit: 1. Tre karrota, 2. Një degë e vogël selinoje, 3. Një patate e vogël, 4. Një gjysmë litri ujë (500 ml), 5. Katër lugë qumësht gjiri, ose qumësht formule,...

Banane me biskota

Përbërësit: Një banane, Dy biskota për bebe të lagura me qumësht, Dy lugë qumësht gjiri, apo formule Përgatitja: 1. Largoni lëkurën e bananes dhe shtypeni me pirun derisa të bëhet...

Pure me dardhë të zier

Përbërësit: 1. Një dardhë mesatare, 2.125 ml qumësht gjiri, nësë foshnja ushqehet me gji, ose qumësht formule nëse ushqehet me formula Përgatitja: 1. Dardhës i qëroni lëkurën, hiqni bërthamat dhe...

Pure e butë frutash: pjeshkë,...

Përbërësit: 1.Një pjeshkë e pjekur shumë, e butë, 1 dardhë, 2-3 kajsi 2. Qumësht i gjirit, ose formula sipas dëshirës së nenes Përgatitja: Lahen frutat, hiqet lëvorja, dhe priten në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X