Pure me krem, mollë dhe kumbulla për bebe 7+ muajsh

0 1

Përkëdhelini vogëlushët tuaj me një pure të shëndetshme, të përgatitur thjesht dhe me pak ingridientë. Është pikërisht koha kur shijuesit e vegjël kanë dëshirë të provojnë shije të reja dhe ne jemi këtu për t’ju ofuar disa ide.

Pure me krem Milupa, mollë dhe kumbulla

Përbërësit

  • 1 kumbull;
  • 1 mollë e vogël;
  • 170 ml qumësht i valuar në 50 gradë celcius;
  • 6 lugë krem organike Milupa me 7 drithëra;
  • 1 lugë e vogel vaj ulliri (5 g).

Mënyra e përgatitjes:

Lani dhe qëroni mirë mollën dhe kumbullat, pritini në kubikë dhe ziejini në avull për rreth 15 minuta.

Provojini nëse janë të buta dhe bëjini pure me blender.

Hidhni 170 ml qumësht në një enë.

Shtoni 6 lugë gjelle (15-20 g) krem organik Milupa me 7 drithëra dhe përziejeni me lugë derisa qulli të ketë viskozitetin e preferuar.

Shtoni rreth 20 g nga pureja e frutash që përgatitëm me blender. Lëreni të ftohet në temperaturën e dëshiruar.


  1. 20bet

    I am currently writing a paper that is very related to your content. I read your article and I have some questions. I would like to ask you. Can you answer me? I’ll keep an eye out for your reply. 20bet

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X