loading

Si te gatuajme supe me brokoli

Supa me brokoli, plot me energji dhe aftësi detoksifikuese. Provojeni dhe shikoni rezultatin. Përbërësit: 1 kokë brokoli; 1 qepë e kuqe; 5 thelpinj hudhër; 1 domate; Vaj ulliri; Kripë. Përgatitja:...

Korrik 11, 2019

Si te gatuajme tave kosi?

Përbërësit për 4-5 persona 4-5 thela mish qingji (mund të përdoret edhe mish pule sipas preferencës); 1.5 kg kos të ëmbël; 3 lugë gjelle miell; 2 lugë gjelle oriz; 1...

Qershor 11, 2019

Si të gatuajmë rizoto me perime?

 Përbërësit 2 lugë vaj ulliri; 3 kunguj të mesëm të mesëm, të copëtuar; 250g domate qershi; 1 qepë e vogël e copëtuar imët; 1 thelb hudhër, i grimcuar; 2 gota...

Maj 16, 2019

Si te gatuajme shëndetlie?

Shëndetlia me mjaltë është një ëmbëlsirë tradicionale, e cila në vendin tonë përdoret në shumë raste e festa. Ja si përgatitet shëndetlia: Përbërësit për shëndetlinë 3 gota miell gruri; 1...

Tetor 19, 2018

Si të gatuajmë qofte me patate dhe kërpudha?

Qofte me patate dhe kërpudha, një recetë e thjeshtë të cilën mund ta përgatisni në shtëpitë tuaja, ndërsa sa për vlërësimet do të mbeten në dorën tuaj, pasi ta shijoni....

Tetor 18, 2018

Si te gatuajme makarona me fruta deti?

Kjo është një nga pjatat që e përfaqëson më së miri stinën e verës dhe sezonin e pushimeve. Provojeni! Përbërësit 120 gramë makarona; 100 gramë skampi; 100 gramë midhje; 50...

Gusht 3, 2018

Si te gatuajme speca te mbushur?

Specat e mbushur kanë qënë pjesë e tryezës shqiptare për shumë vite. Në krahina të ndryshme ato gathuen me erëza të ndryshme dhe me mbushje të ndryshme, dhe rezultati është...

Qershor 28, 2018

Si te gatuajme banane te karamelizuara?

Një recetë e shijshme dhe e shpejtë. Shërbehet kur salca është akoma e nxehtë dhe lëshon flluska. Mund të shërbehet edhe me akullore ose kos nëse dëshironi. Përbërësit: 1/2 filxhani...

Mars 30, 2018
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X