Cili është ndryshimi kryesor i dietës së 16 vjetëve më parë me dietat e ditëve të sotme?

Ndërkohë që disa studime sugjerojnë që ushqimet e ngurta të mos i fillohen fëmijës para se të mbushë 6 muajsh, ka plot pediatër të tjerë që sugjerojnë fillimin e lëngjeve...

4 Korrik, 2019

Menu javore per bebe 11+ muajsh

Në muajin e 11 aparati tretës dhe sistemi imunitar i bebit është zhvilluar mjaftueshëm për të provuar disa ushqime të tjera më komplekse, por sërish është e vështirë për disa...

4 Korrik, 2019

Gatimet që mund t’i përgatisni në shtëpi fëmijës suaj 9 deri në 12 muajsh

Në këtë fazë, shumë foshnja mund të konsumojnë edhe ushqime për të rritur me kombinime më të zbutura. Pure me peshk të bardhë, karota dhe presh Ky kombinim për pure...

2 Korrik, 2019

Menu javore per bebe +7 muajsh

Çfarë duhet të hanë fëmijët për mëngjes, drekë apo darkë? Po ndërmjet vakteve kryesore?Ja një menu javore që mund t'ju ndihmojë. Disa ditë më parë mundëm të realizonim një material...

27 Qershor, 2019

Menu javore per bebe 9+ muajsh

Deri në muajin e 9, qumështi plotëson nevojat kryesore të fëmijës për ushqim, por më pas dieta e tij fillon të ndryshojë duke i dhënë më shumë rëndësi ushqimeve të...

26 Qershor, 2019

Menu javore per bebe +6 muajsh

Tashmë keni filluar ushqimet e para për fëmijën tuaj dhe dilemat për vaktet e tij janë të shumta. Bazuar në kërkesat e shumta që kanë ardhur në portalin pernenat.al, kemi...

21 Qershor, 2019

Menu javore per bebe +8 muajsh

Pas kërkesave të shumta nga nënat e faqes, pernenat.al ka krijuar një plan javor ushqyerje për t’ju ardhur në ndihmë nënave me ide për vaktet e vogëlushëve të tyre. Menu...

19 Qershor, 2019

Dieta e pasur me patate mund të rrisë rrezikun e diabetit gjatë shtatzënisë

Patatet janë një perime e preferuar nga shumica prej nesh. Në vendin tonë patatet prodhohen me shumicë dhe ne i kemi quajtur “edhe bukë edhe gjellë” :D Të skuqura, të...

8 Qershor, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X