Si të gatuajmë qofte me patate dhe kërpudha?

Qofte me patate dhe kërpudha, një recetë e thjeshtë të cilën mund ta përgatisni në shtëpitë tuaja, ndërsa sa për vlërësimet do të mbeten në dorën tuaj, pasi ta shijoni....

Tetor 18, 2018

Si te gatuajme makarona me fruta deti?

Kjo është një nga pjatat që e përfaqëson më së miri stinën e verës dhe sezonin e pushimeve. Provojeni! Përbërësit 120 gramë makarona; 100 gramë skampi; 100 gramë midhje; 50...

Gusht 3, 2018

Si te gatuajme speca te mbushur?

Specat e mbushur kanë qënë pjesë e tryezës shqiptare për shumë vite. Në krahina të ndryshme ato gathuen me erëza të ndryshme dhe me mbushje të ndryshme, dhe rezultati është...

Qershor 28, 2018

Si te gatuajme banane te karamelizuara?

Një recetë e shijshme dhe e shpejtë. Shërbehet kur salca është akoma e nxehtë dhe lëshon flluska. Mund të shërbehet edhe me akullore ose kos nëse dëshironi. Përbërësit: 1/2 filxhani...

Mars 30, 2018

Si te gatuajme omelete franceze?

Niseni mëngjesin tuaj me këtë omëletë klasike franceze për të marrë të gjithë energjinë që ju duhet për një dite të gjatë dhe plot angazhime. Përbërësit: 2 kokrra vezë; 2...

Mars 30, 2018

Si te gatuajme sallate Karbonara?

Karbonara, mund ta keni dëgjuar këtë emër për makaronat, por mësoni se ka edhe një mënyrë të thjeshtë për të përgatitur një sallatë me të njëjtin emër, sallatë Karbonara. Përbërësit:...

Mars 29, 2018

Si te gatuajme makarona me ton dhe kerpudha?

Dëshironi të gatuani diçka por s’dini çfarë të përgatisni. Kombinimi i makaronave spageti me ton dhe kërpudha është vërtet një recetë e shpejtë, e shijshme, për t’u provuar në çdo...

Mars 29, 2018

Si te gatuajme makarona me rikota dhe salmon?

Salmoni dhe rikota të kombinuara së bashku me makaronat  janë një kombinim me shije të  mrekullueshme e cila do ju mbesë gjatë ndërmend! Përbërësit 1 pako makarona; 100 gr spinaq;...

Mars 26, 2018
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X