Si te gatuajme rizoto me ullinj dhe kastraveca turshi?

Kjo është një pjatë me shije shumë të veçantë, ndryshe nga të gjitha llojet e tjera të rizotove që mund të keni provuar. Përbërësit 6 cope kastraveca; 200 gr proshutë;...

Mars 26, 2018

Si te gatuajme fergese me melci?

Kjo është një recetë gatimi e thjeshtë dhe e shpejtë të cilën mund ta gatuani me shpejtësi pas një dite te lodhshme në punë. Për të patur një rezultat fantastik...

Mars 24, 2018

Si te gatuajme presh jahni?

Preshi është burim shumë i mirë i disa lëndëve ushqyese pasi përmban vitaminën C, hekurin dhe beta-karoten. Për këtë arsye duhet të jetë pjesë e dietës suaj ushqimore. Përbërësit: Presh...

Mars 24, 2018

Si të gatuajmë pulë më leng?

Kjo recetë është shumë e shendetshme dhe e shijshme, por më e rëndësishmja është se e gjithë familja do ta pëlqejë. Përbërësit: Pulë 500 gr; Vaj ulliri 3-4 lugë gjelle;...

Mars 21, 2018

Si te gatuajme krepa?

Krepat mund të shërbehen me mbushje të ndryshme të ëmbla (si Nutella, mjaltë ose reçel) apo dhe të kripura (djathë, proshute ose perime). Baza e përgatitjes për të dyja llojet...

Mars 21, 2018

Si te gatuajme qofte peshku?

Femijët tuaj do t’i kenë shumë qejf këto qofte, edhe nëse nuk e pëlqejnë peshkun. E bukura e kësaj recete është se le vend për eksperimente, ndaj mund ta përgatisni...

Mars 19, 2018

Si te gatuajme lazanja?

Lazanja është një pjatë tipike e italiane, e në mënyrë të veçantë e zonës së Bolonjës. Kjo pjatë është e njohur tashmë jo vetëm në këtë zonë, por në mbarë...

Mars 19, 2018
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X