loading

Si të përgatisim trileçe në shtëpi?

Trileçja ka pikërisht këtë emër sepse përbëhet nga tri lloje qumështi: qumësht i kondensuar, qumësht i avulluar dhe krem i trashë. Përbërësit: Për brumin: 6 vezë; 300 g sheqer; 1...

August 9, 2019

Si të bëni në shtëpi puding të shijshëm me banane?

Përbërësit 1 pako (140 gramë) me puding të çastit me aromë vanilje; 2 gota qumësht të ftohtë; 1 bidon (0.5 litra) me qumësht të ëmbël të kondesuar; 1 lugë gjelle...

June 26, 2019

Biskota për fëmijë me banane, gjalpë kikiriku dhe reçel

Këto biskota të shkrifëta, të shijshme janë të lehta për t'u përgatitur dhe mund të përdorni vetëm disa përbërës bazë. Ju mund të përdorni çdo lloj gjalpi të frutave të...

May 22, 2019

Si të përgatisim kek me banane

Çfarë ju nevojitet: Për pjesën që do të piqet 125 gramë gjalpë; 40 gramë sheqer pluhur; 280 gramë miell të thjeshtë; 1 vezë. Për mbushjen 5 banane; 60 gramë sheqer...

May 15, 2019

Si të përgatisim krem karamel në shtëpi?

Nga ishujt Filipine në Spanjë, nga Porto Riko, deri në Indi, secili vend ka versionin e vet të kremrave të karamelit, me përbërës të ndryshëm, duke zëvendësuar qumështin e freskët...

April 7, 2019

Kek i thjeshtë me mollë

Si të përgatisim një kek me mollë? Koha e përgatitjes: 25 minuta Pjekja: 1 orë Përbërësit: 3 filxhanë miell; 2 filxhanë sheqer; 1 filxhan vaj; 3 vezë; 1 lugë kafe...

March 28, 2019

Si të përgatisim biskota të thjeshta në shtëpi?

Kjo është një recetë shumë e thjeshtë e cila mund të përgatitet në shtëpinë e secilës prej nesh. Përbërësit e saj gjenden në çdo kuzhinë, kërkon pak kohë për t'u...

October 31, 2018

Si te gatuajme shëndetlie?

Shëndetlia me mjaltë është një ëmbëlsirë tradicionale, e cila në vendin tonë përdoret në shumë raste e festa. Ja si përgatitet shëndetlia: Përbërësit për shëndetlinë 3 gota miell gruri; 1...

October 19, 2018
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X