Si të bëjmë tortë me unicorn në shtëpi?

0 0

 

  • Hapi i parë për të bërë tortën me unicorn është përgatisni kekët. Për recetën e përgatitjes së kekut, klikoni këtu. (njësoj si torta e kuqe).
  • Ndajeni përbërjen e kekëve në 4 tasë.
  • Mund të përdorni ngjyrues ngjyrë neoni. (rozë neon, blu neon, të verdhë neon dhe të gjelbër neon).
  • Shtoni 1-2 lugë ngjyrues në secilin tas dhe përziejini mirë.
  • Radha e njgyruesve mund të jetë e tillë: blu, rozë, e verdhë, e gjelbër (përsëriteni).
  • Piqeni në furrë për 30-35 minuta, derisa të ngulni një kunjë dhëmbësh dhe të dalë e pastër.
  • Lëreni të ftohet 10 minuta para se ta nxirrni nga tepsia. Lëreni 1 orë në ngrirje dhe më pas në një enë plastike lërëni të ftohet gjithë natën.
  • Më pas e lyejmë me krem ëmbëlsirash të gjithën.

Si të bëjmë sytë?

Pjesa  më e madhe e tortave të tilla bëhen me sytë e mbyllur, sepse është version më i thjeshtë. Për ta bërë me sy të hapur, klikoni këtu Canon MG6821 printer, shkarkojeni këtë dizjan dhe printojeni. Më pas e prisni me gërshërë dhe e vendosni në tortë. Këshilohet ta vendosni në pjesën e poshtme, në mënyrë që në pjesën sipër të keni vend për flokët.

Si të bëjmë bririn?

Mund të vendosni një “shkop” të përshtatshëm për ëmbëlsira dhe rreth tij përdridhni në formë gjarpërimesh fondatinë për tortë që të krijoni bririn.

Si të vendosni flokët?

Tani është pjesa më argëtuese. Ngjyrosim nga një tas për çdo ngjyrë me krem ëmblsirash. Përziejini mirë dhe futini të gjitha në një qese që përdoren për të nxjerrë me forma produkte të ndryshmë në kuzhinë. Filloni ta hidhni sipër tortës.

Si të bëjmë veshët?

Merrni sërish fondatinën për ëmbëlsira, bëni një top me duar, më pas sheshojeni në tavolinë dhe jepini një formë gjetheje. Njgyroseni me ngjyruesin e kuzhinës me ndihmën e një furçe.

Vendoseni në frigorifer, por nxirreni të ftohet para se ta shërbeni.Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të bëjmë në shtëpi...

Koha e përgatitjes: 30 minuta Koha e pjekjes: 1 orë Koha totale: 1 orë e 30 minuta Për 10-12 pjesë Për pjesën që do të piqet: 310 gramë miell për...

Si të përgatisim bakllava me...

Përbërësit: 5-2 kg miell; 5 kokrra vezë; Ujë (masa shihet me sy të lirë sa të zihet një brumë as shumë i fortë as shumë i ujshëm). 2 kg arra....

Si të përgatisim waffle?

Koha e përgatitjes së kësaj recete është 25 minuta. Përmban: 379 kalori; 16.2 gramë yndyra; 47.6 karbohidrate; 10.2 gramë proteina; 113 miligramë kolesterol; 899 miligramë natrium. Përbërësit: 2 tasa miell;...

Bakllavaja turke

Përbërësit e bakllavasë turke 1 kg  miell; 7 vezë (4 të  plota dhe 3 vetëm të verdhat); 1 gotë uji me vaj; 1 gotë uji me kos ; Pak lëng...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X