Si të përgatisim Cheesecake me Philadelphia dhe biskota Oreo?

0 0

Përbërësit:

  • 2 shtresa biskota Oreo Original Cookies (154 gramë);
  • 75 gramë gjalpë të shkrirë;
  • 3 shtresa Philadelfia Original (180 gramë) në temperaturën e ambientit;
  • 220 mililitër krem;
  • 2 lugë mesatare ekstrakt vanilje;
  • 80 gramë sheqer pluhur të situr.

Përgatitja e Cheesecake Oreo

Hapi i parë: Baza

Lyejmë me gjalpë një enë të përshtatshme për ëmbëlsira me një bazë me diametër 18 centimetër dhe shtrojmë letrën e kuzhinës.

Thërrmoni  1 plus 1/2 nga sasia e biskotave Oreo në një qese plastike ose në një blender për ushqime, derisa të përftoni një masë të imët. Përziejeni me gjalpin e shkrirë derisa ta bashkohet mirë. Shtypeni fort dhe vendoseni në bazën e enës suaj.

Hapi i dytë: Mbushja

Përdorni një rrahëse elektrike për të rrahur djathin Philadelfia Original me shpejtësi të lartë për 2-3 minuta derisa të bëhet kremoze.

Shtoni kremin, vaniljen dhe sheqerin derisa të krijohet një masë e njëtrajtshme.

Thërrmoni përafërsisht pesë nga OREO-të e mbetura dhe përziejini me kremin e formuar.

Vendoseni sipër shtresës së parë dhe lëmojeni pjesën e sipërfaqes. Lëreni në frigorifer për të paktën pesë orë, ose gjatë gjithë natës nëse është e mundur.

Hapi i tretë: Shtresa e sipërme

Për ta shërbyer, hiqeni nga tava. Merrni Oreo-t e mbetura dhe vendosini rreth e qark Cheesecake.

100gr fine oreo powder | Shopee Singapore

 

 

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të bëjmë tortë me...

  Hapi i parë për të bërë tortën me unicorn është përgatisni kekët. Për recetën e përgatitjes së kekut, klikoni këtu. (njësoj si torta e kuqe). Ndajeni përbërjen e kekëve...

Si të bëjmë në shtëpi...

Koha e përgatitjes: 30 minuta Koha e pjekjes: 1 orë Koha totale: 1 orë e 30 minuta Për 10-12 pjesë Për pjesën që do të piqet: 310 gramë miell për...

Si të përgatisim bakllava me...

Përbërësit: 5-2 kg miell; 5 kokrra vezë; Ujë (masa shihet me sy të lirë sa të zihet një brumë as shumë i fortë as shumë i ujshëm). 2 kg arra....

Si të përgatisim waffle?

Koha e përgatitjes së kësaj recete është 25 minuta. Përmban: 379 kalori; 16.2 gramë yndyra; 47.6 karbohidrate; 10.2 gramë proteina; 113 miligramë kolesterol; 899 miligramë natrium. Përbërësit: 2 tasa miell;...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X