Pure me krem Milupa, patate të ëmbël e kungull, për bebe 7-10 muajsh

0 0

Me rritjen e bebit, shtohet edhe lista e ushqimeve që dalëngadalë futen në dietën e tij. Tashmë që vogëlushët tuaj kanë arritur muajin e shtatë, mund t’i jepni patate të ëmbël e karotë. Më poshtë, keni një recetë ku kombinohen këta dy përbërës me kremin Milupa, për të krijuar një recetë të shijshme dhe me vlerat e nevojshme ushqimore.

Përbërësit:

  • 50 gr kungull i kuqerremtë;
  • 50 gr patate e ëmbël;
  • 1 ½ lugë e vogel vaj ulliri (vetëm për përgatitjen me ujë pa qumësht të shtuar).

Mënyra e përgatitjes:

Lani dhe qëroni 50 gr patate të ëmbël dhe 50 gr kungull të kuqërremtë  dhe i prisni në kubikë.

Ziejini kubikët e perimeve me ujë të pijshëm të freskët derisa të zbuten dhe më pas bëni pure gjithçka.

Përzieni me një nga kremrat tanë të drithërave që keni pergatitur më parë sipas përshkrimit në paketim  dhe shtoni 1 një luge e gjysmë vaj ulliri për përgatitjen me Milupa organike.

Kur përgatija bëhet me drithëra normale Milupa, thjesht shtojini 20 gr drithëra më tepër recetës.

 

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pure me krem Milupa, karotë...

Në muajin e shtatë, karota dhe lulelakra mund të përdoren në gatimet e voglëlushëve tuaj, të kombinuara edhe me njëra-tjetrën. Këtu do të gjeni një recetë se si të përgatisni...

Pure me krem, mollë dhe...

Përkëdhelini vogëlushët tuaj me një pure të shëndetshme, të përgatitur thjesht dhe me pak ingridientë. Është pikërisht koha kur shijuesit e vegjël kanë dëshirë të provojnë shije të reja dhe...

Lëngu i karotës, kur mund...

Karotat janë një ushqim i parë mjaft i mirë për foshnjat për shkak të vlerave ushqyese, shijes dhe strukturës. Shumica e foshnjave pëlqejnë edhe shijen, sepse kanë një preferencë natyrale...

Si të përgatisim çokokrem shtëpie

Përbërësit: nje avokado; një lugë e gjysmë salcë kosi; dy lugë të vogla me kakao; 1 lugë e gjysmë mjaltë. Përgatitja: Të gjithë përbërësit i përziejmë mirë në mikser, derisa...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X