Pure me krem Milupa, karotë dhe lulelakër, për bebe 7-10 muajsh

0 0

Në muajin e shtatë, karota dhe lulelakra mund të përdoren në gatimet e voglëlushëve tuaj, të kombinuara edhe me njëra-tjetrën. Këtu do të gjeni një recetë se si të përgatisni pure me karotë e lulelakër dhe me kremin Milupa.

Përbërësit

  • 50 gr karota;
  • 50 gr lulelakër;
  • 1 ½ lugë çaji vaj ulliri (vetëm nëse përgatitja bëhet pa qumësht, me ujë);
  • 6 lugë gjelle krem Milupa.

Mënyra e përgatitjes:

Pastroni 50 gr karota dhe 50 gr lulelakër dhe pritini  në copëza të vogla.

Ziejini kubet e perimeve me ujë të pijshëm të derisa të zbuten dhe më pas pastroni gjithçka.

Masën e përgatitur paraprakisht, përziejeni me krem Milupa organik dhe shtoni 1 ½ lugë e vogel vaj ulliri.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pure me krem Milupa, patate...

Me rritjen e bebit, shtohet edhe lista e ushqimeve që dalëngadalë futen në dietën e tij. Tashmë që vogëlushët tuaj kanë arritur muajin e shtatë, mund t'i jepni patate të...

Pure me krem, mollë dhe...

Përkëdhelini vogëlushët tuaj me një pure të shëndetshme, të përgatitur thjesht dhe me pak ingridientë. Është pikërisht koha kur shijuesit e vegjël kanë dëshirë të provojnë shije të reja dhe...

Lëngu i karotës, kur mund...

Karotat janë një ushqim i parë mjaft i mirë për foshnjat për shkak të vlerave ushqyese, shijes dhe strukturës. Shumica e foshnjave pëlqejnë edhe shijen, sepse kanë një preferencë natyrale...

Si të përgatisim çokokrem shtëpie

Përbërësit: nje avokado; një lugë e gjysmë salcë kosi; dy lugë të vogla me kakao; 1 lugë e gjysmë mjaltë. Përgatitja: Të gjithë përbërësit i përziejmë mirë në mikser, derisa...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X