Rendesia e gjumit ne mireqenien tone. Ja cfare ofron SIMBA Aloe Vera

0 0

Si ndikon gjumi në shëndetin apo jetën tonë përditshme? Po tek fëmijët?

Gjumi luan një rol jetësor për shëndetin apo mirëqenien tonë të përgjithshme, gjatë përditshmërisë dhe sigurisht gjatë gjithë jetës sonë. Nëse një proces fiziologjik siç është gjumi, karakterizohet nga qetësia, rehatia, pra kemi të bëjmë me një gjumë cilësor, atëherë direkt ne jemi duke kontribuar në sigurimin dhe mbrojtjen e shendetit tonë mendor, fizik dhe cilësinë e përgjithshme të jetës.

Mbani mend që mënyra sesi ndiheni gjatë përditshmërisë tuaj, varet shumë nga cilësia e gjumit që ju bëni! Gjatë proçesit të gjumit, trupi juaj punon për të mbështetur funksionimin e shëndetit tuaj mendor si edhe për të ruajtur shendetin tuaj fizik, ndërkohë tek fëmijët dhe adoleshentët gjumi cilësor ndikon në rritjen dhe zhvillimin e tyre.

Ndërkohë marka ndërkombëtare e mirënjohur Simba, ka zhvilluar hulumtime të shumta për të siguruar një produkt sa cilësor, dhe tashmë vjen edhe në Shqipëri, nëpërmjet produktit Simba Aloe Vera (The future of sleep).

Simba Aloe Vera është dyshek relativisht i fortë, 18 cm i lartë dhe sigurisht një dyshek hipoalergjik. Ky dyshek përbëhet nga Ecocell, pra kështu quhet materiali i tij i brendshëm i cili ka cilësi të lartë. Ky dyshek sfungjeri i pasuruar me Aloe Vera është ideal për mbeshtetjen e duhur të trupit duke siguruar një mbështetje të duhur për shpinën dhe trupin.

Garancia për këtë produkt është 10 vjet.

Nëse preferoni një dyshek të fortë, Aloe Vera është zgjidhja e duhur për ju.

 • Simba Aloe Vera është zgjidhja perfekte për dhimbjet e shpinës dhe lëkurën e ndjeshme;

 • Mbulesa e pasuruar me Aloe Vera, zbut dhe qetëson lëkurën;

 • Mbrojtje anti-bakteriale CleanEffect, dysheku ideal për personat që vuajnë nga alergjia dhe astma;

 • Pozicionim perfekt dhe mbështetje optimale për shpinën gjatë gjumit;

 • Me vetajërosje për një gjumë më të rehatshëm.

Dysheku Simba Aloe Vera është dyshek me fortësi mbi mesataren dhe në të njëjtën kohë mbulesa e tij është e butë dhe e rehatshme. Është ideal për të gjithë ata persona të cilët preferojnë një dyshek të fortë për të rigjeneruar shpinën e lodhur.

Simba Aloe Vera përbëhet prej sfungjerit Ecocell i cili është një “kurë” për dhimbjet e shpinës, kyçeve dhe ijeve. Duke përdorur dyshekun Simba Aloe Vera, ju nuk do të zgjoheni më me dhimbje kyçesh, por do të ndiheni të rinuar dhe plot energji!

Aloe Vera – për një pamje të freskët dhe çlodhëse.

Dyshekët me përmbajtje aloe vera përkëdhelin lëkurën dhe ndjenjat tuaja. Aloe Vera kujdeset per shëndetin tuaj:

 • Ndihmon sistemin imunitar;

 • Ka veti antibakteriale dhe antivirusale;

 • Ju çlodh dhe siguron që një gjumë paqësor tju pushtojë”;

 • Gjumë relaksues si asnjëherë më parë.

Me dyshekun merrni dhe Cerifikatën e Garancisë

Ky dyshek ergonomik është i prodhuar me materiale cilësore, të cilat sigurojnë një gjumë të shëndetshëm dhe të rehatshëm:

 • Mbulesë e butë dhe e lëmuar, e pasuruar me Aloe Vera;

 • Mbrojtje CleanEffect kundra papastërtive dhe bakterieve;

 • Struktura Ecocell 17 cm, mbështetje ergonomike për trupin tuaj;

 • Mbulesë me fibra antialergjike.

Rekomandohet për:

 • këdo që dëshiron një dyshek anatomik dhe mbështetje të fortë për trupin;

 • këdo që ka dhimbje shpine dhe qafe;

 • këdo që dëshiron të përfitojë nga benefitet natyrale të aloe verës;

 • këdo që vuan nga alergjitë ose astma.

Simba Aloe Vera | The future of sleep | Sepse një gjumë i rehatshëm nxjerr në pah më të mirën tek ju

Tashmë Simbaalbania ofron për të interesuarit një super-ofertë, e vlefshme vetëm për ndjekësit dhe lexuesit e pernenat.al, kështu që telefononi tani ne numrin 067 717 2308 për t’u informuar më shumë rreth këtij produkti, super-uljeve të çmimeve dhe dhuratave që mund të përfitoni. Gjithashtu mund të na gjeni edhe në Instgram dhe në Facebook.

Çfarë është Ecocell?

** Ecocell është një material i teknologjisë së fundit me cilësi të lartë i dizenjuar për t’ju dhuruar një gjumë dhe rehati të shkëlqyer gjatë natës. Është elastik dhe ka një strukture qelizore 3 dimensionale, bën të mundur qarkullimin e ajrit në mënyrë efiçente dhe ofron mbeshtetjen perfekte për pikat kyçe të trupit. Material i fortë i cili ruan formën e tij.

** Trajtuar me CleanEffect për mbrojtje maksimale.

CleanEffect mbron dhe mban pastër dyshekun tuaj. Është anti-bakterial dhe është perfekt për të gjithë personat të cilët vuajnë nga alergjia dhe astma. Sipërfaqja higjenike e gjumit është thelbësore për një gjumë të shëndetshëm dhe të rehatshëm.

**Aloe Vera

Dhurata më e mrekullueshme që na fal natyra janë produktet të cilat na japin rehati, kënaqësi dhe qetësi shpirtërore. Aloe Vera do të rigjenerojë materialin dhe do t’i japë bukuri, butësi dhe veti antistatike, dhe në të njëjtën kohë do të qetësojë trupin dhe mëndjen.

** Plotësisht i Riciklueshëm dhe Miqësor ndaj Mjedisit

Nëse jeni duke kërkuar për një dyshek miqësor ndaj mjedisit, juve do t’ju gëzojë fakti se materiali Ecocell® është i riciklueshëm dhe se Simba Aloe Vera është prodhuar nga materiale totalisht të riciklueshme për të mbrojtur mjedisin.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Udhërrëfyesi për testin prenatal: Cili...

Nga ultratingulli e deri te testi NIFTY - nënat e ardhshme kanë një gamë të gjerë të testeve plotësuese, për të larguar frikën rreth shëndetit të fëmijës. Nga çdo dëshirë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X