Supe me kungull dhe drithera (6 muaj +)

Supë me kungull dhe drithëra, një recetë për bebe (6 muaj +) Përbërësit - 1 kungull i vogël; - ½ patate; - ½ karrotë; - 20 gr miell drithërash (oriz,...

2 Gusht, 2016

Cfare duhet te permbaje shporta e muajit Gusht

Frutat dhe perimet e muajit Gusht janë të pasura me kripëra minerale dhe ujë, gjë e cila ndihmon organizmin të mos rrezikohet nga dehidratimi, si edhe na ndihmon të freskohemi....

29 Korrik, 2016

Si te pergatisim miellin e orizit per bebat

Ushqyerja e fëmijës këshillohet të fillohet më drithëra pa përmbajtje gluteni (proteinë e cila mund të shkaktojë alergji tek fëmija), dhe një ndër drithërat e para që duhet t’i jepet...

12 Korrik, 2016

Salmon me patate

Përbërësit - 2 thelpinj hudhër - 1 tufë majdanoz - Lëngu dhe lëkura e një limoni - Lëngu dhë lëkura e një qitroje - 4 copa salmoni me lëkurë -...

2 Korrik, 2016

Cilat jane benefitet e molles per femijen tuaj

Cfarë të mirash sjell molla për shëndetin e fëmijës? Molla është një nga frutat e para që i prezantohet fëmijës të vogël. Ky frut është konsideruar si “fruti çudibërës”, dhe...

1 Korrik, 2016

Cilat jane vlerat e bananes per femijen

Banania është një burim ushqimor shumë i mirë për fëmijën, dhe për pasojë është një frut i përsosur për të qënë një nga ushqimet e para të fëmijës. Cilat janë...

30 Qershor, 2016

Pure me kungull te verdhe dhe molle (6 muaj+)

Pure me kungull të verdhë dhe mollë, një recetë për bebe 6+ muajsh. Përbërësit - Kungull i verdhë; - Mollë e ëmbël; - Ujë; - Kanellë. Përgatitja e puresë: Pasi...

25 Qershor, 2016

Pure me avokado dhe banane (6 muaj+)

Avokado shpesh quhet një nga ushqimet perfekte të natyrës, sepse përmban shumë lëndë ushqyese. Në përbërje të tyre kanë vitaminat B (minus B12), vitaminë C dhe minerale të shumta. 88%...

25 Qershor, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X