Nëse nënat nuk ushqejnë me gji përsa kohë synojnë, ato mund të preken nga depresioni

Duke ditur gjithë përftimet e ushqyerjes me gji, ka pasur një përpjekje të madhe vitet e fundit nga mjekët, spitalet, agjencitë qeveritare dhe shoqëria në përgjithësi për të inkurajuar nënat...

11 Tetor, 2019

Po i jepte fëmijës gji në makinë, polici e ofendon dhe i vë gjobë

Caroline New, një nënë gjidhënëse, u trondit kur një oficer policie pa që i jepte gji foshnjës së saj në makinën e saj në Aeroportin Ndërkombëtar të Filadelfiaa dhe shkoi...

4 Tetor, 2019

Arsyeja përse kjo nënë e lan djalin me qumësht gjiri/ FOTO

Për shkak se ushqyerja me gji është një proces natyror, disa njerëz supozojnë se duhet të jetë e lehtë. Por nuk është gjithmonë kështu. Ushqyerja me gji e suksesshme zakonisht...

1 Tetor, 2019

Ushqyerja me gji: a janë pengesë shenjat e strijave?

Sipas ekspertëve, në fakt, ky nuk është vetëm një problem estetik. Në disa raste madje mund të rrezikojë ushqyerjen me gji. Janë të pakta nënat që ushqejnë me gji fëmijën...

27 Shtator, 2019

Nëna ndërpret gjidhënien: Më duket sikur po humbas lidhjen me fëmijën

Ushqyerja me gji mund të jetë e dhimbshme fizikisht; thithkat e irrituara, gjoksi i lënduar dhe dhimbjet e shpinës janë vetëm disa nga efektet anësore. Por përkundër sikletit, akti i...

21 Shtator, 2019

E quan “të pështirë” se po ushqente foshnjën me gji

Kur nëna australiane Ashley Rogers kishte nevojë të ushqente me gji djalin e saj në një qendër tregtare, ajo zgjodhi me kujdes një vend të izoluar larg turmave, ku ajo,...

19 Shtator, 2019

Këshilla nga një baba për të ndihmuar nënat gjidhënëse

Muhamed Nitoto një baba në Los Anxhelos  ka shumë për të thënë për gjithë baballarët e tjerë se çfarë mund të bënin për të ndihmuar në familje kur sapo ka...

18 Shtator, 2019

Ndërprerja e gjirit në një fazë të hershme, çfarë thonë pediatrit

Kjo është arsyeja pse ju nuk duhet të nxitoni për të shkëputur qumështin. Fatkeqësisht gjithnjë e më shpesh ne priremi ta parashikojmë shumë këtë moment, duke kompromentuar zhvillimin e saktë...

17 Shtator, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X