Vështirësitë e nënave gjidhënëse që punojnë, shembulli ideal nga “Mrizi i Zanave”

0 0

Gjidhënia është një nga fazat më të bukura të mëmësisë, e cila shërben jo vetëm për të plotësuar gjithë nevojat fizike të fëmijës, por forcon lidhjen e tij me nënën. I fal të voglit sigurinë se ka një vend ku mund të mbështetet sa herë ka nevojë, se është gjithmonë dikush me emrin nënë që s’do ta lërë kurrë vetëm.

Si një praktikë me kaq shumë përfitime për fëmijën në rritje, të gjithë si shoqëri duhet ta mbështesim gjidhënien e të përpiqemi të lehtësojmë sa më shumë nënat që kanë zgjedhur këtë mënyrë për të ushqyer fëmijët e tyre.

Një shembull i tillë, ku nënat mbështeten, madje ndihmohen që të realizojnë “misionin  e tyre na vjen nga restoranti “Mrizi i Zanave”, ku stafi është treguar shumë mirëkuptues me një nga punonjëset e cila ende ushqen me gji djalin e saj.

“Puna në restorant është e vështirë, është sakrificë dhe kush punon në këtë sektor e di shumë mirë! Babi Leka sjell çdo ditë në ora 18:00 Lukasin e vogël tek Viktorja, pjesë e stafit tonë të kuzhinës. Respekt për nënat luanesha që sakrifikojnë për familjen 🙏”

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Mungesa në bankat e dhurimit...

Pandemia ka shkaktuar një ulje të ndjeshme të dhurimit të qumështit nga gratë, thelbësore për rritjen e foshnjave - veçanërisht foshnjave të parakohshme - të cilët nuk mund ta marrin...

Rrëfimi i nënës me tre...

Epo, jam në pikën që duhet ta pranoj, gjidhënia thjesht nuk është për mua dhe djemtë e mi. Për disa arsye, unë jam vërtet e mirë në lindjen e foshnjave,...

Këshilla për të lehtësuar ushqyerjen...

Ushqyerja e fëmijës suaj me gji është një rrugëtim i mrekullueshëm, por unik që do të përjetojë një nënë e re. Disa foshnje thjesht "e  përqafojnë" dhe hidhen drejt mbi...

Si ndikon xhinxheri në prodhimin...

Në Tajlandë, xhinxheri konsiderohet një ushqim i pasur si një galaktikë me vlera për nënat që ushqyejnë me gji. Studimi Është kryer një provë e rastësishme. Gratë që lindin një...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X