Vështirësitë e nënave gjidhënëse që punojnë, shembulli ideal nga “Mrizi i Zanave”

0 1

Gjidhënia është një nga fazat më të bukura të mëmësisë, e cila shërben jo vetëm për të plotësuar gjithë nevojat fizike të fëmijës, por forcon lidhjen e tij me nënën. I fal të voglit sigurinë se ka një vend ku mund të mbështetet sa herë ka nevojë, se është gjithmonë dikush me emrin nënë që s’do ta lërë kurrë vetëm.

Si një praktikë me kaq shumë përfitime për fëmijën në rritje, të gjithë si shoqëri duhet ta mbështesim gjidhënien e të përpiqemi të lehtësojmë sa më shumë nënat që kanë zgjedhur këtë mënyrë për të ushqyer fëmijët e tyre.

Një shembull i tillë, ku nënat mbështeten, madje ndihmohen që të realizojnë “misionin  e tyre na vjen nga restoranti “Mrizi i Zanave”, ku stafi është treguar shumë mirëkuptues me një nga punonjëset e cila ende ushqen me gji djalin e saj.

“Puna në restorant është e vështirë, është sakrificë dhe kush punon në këtë sektor e di shumë mirë! Babi Leka sjell çdo ditë në ora 18:00 Lukasin e vogël tek Viktorja, pjesë e stafit tonë të kuzhinës. Respekt për nënat luanesha që sakrifikojnë për familjen 🙏”

 


  1. Create a free account

    Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Nënat nuk e prodhojnë qumështin...

Qumështi i nënës mund të jetë ushqimi i parë, por nuk krijohet gjithmonë njësoj. Tek njerëzit dhe gjitarët e tjerë, studiuesit kanë zbuluar se përbërja e qumështit ndryshon në varësi...

Qumështi i gjirit mbron fëmijët...

Përveç efekteve të tjera të shumta të dobishme, qumështi i gjirit mbron të porsalindurit nga Covid-19. Në fakt, ai ka aftësinë të përmirësojë mbrojtjen natyrale të fëmijës kundër efekteve të...

PediaMilk® dhe Gjidhënia, si lidhje...

``Gjidhënia është pjesë përbërëse e procesit riprodhues: gjidhënia përfaqëson ushqimin natyral dhe ideal për të sapolindurin dhe sjell baza biologjike dhe emocionale të pashembullta në zhvillimin e fëmijës; prandaj shoqëria...

Pesë këshilla si të ushqeni...

"Unë jam shumë e pasionuar për të drejtën tonë për të ushqyer me gji në publik," thotë nëna e dy fëmijëve Roxanne West, superylli i Instagramit (@bonjourblissblog) dhe krijuesja e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X