Rrëfimi i nënës me tre fëmijë që nuk ia doli të ushqente me gji asnjërin

0 0

Epo, jam në pikën që duhet ta pranoj, gjidhënia thjesht nuk është për mua dhe djemtë e mi.

Për disa arsye, unë jam vërtet e mirë në lindjen e foshnjave, por nuk mund të bëj qumësht për ta.

Mendova se këtë herë do të ishte ndryshe. Siç thonë, e treta e vërteta, apo jo?

Javën e fundit të tentativave për të ushqyer të porsalindurin tim me gji, fillova të emocionohesha. U ndjeva me shpresë kësaj here. Fëmijët më të mëdhenj më ndihmonin për t’u përqëndruar që këtë herë të bëja gjënë e duhur!

Pastaj pasi Griffin humbi 11% të peshës së tij të lindjes për 3 ditë, fillova të humbas shpresën. Nisa të përdor pompën e gjirit. Kjo më bëri të ndjehem më e shkurajuar.

Pas 2 ditësh gjidhënieje dhe pompimi çdo 2 orë, fillova të trishtohem. Izolimi nga fëmijët e mi dhe zhurma e pompës po më çmendnin.

A ishte kjo ajo që vërtet dëshiroja? A ishte kjo ajo që më duhej? Për sa kohë mund të pres të ndizet ky rubinet magjik e të dalë qumështi?

Unë dua të jem e qartë se përpjekja ime për të ushqyer me gji Griffin, nuk është për të korrigjuar “gabimin” tim të ushqyerjes së dy djemve të tjerë më formulë.

Thjesht doja ta përjetoja. Dhe e përjetova, për 6 ditë.

Unë e dua qumështin formulë. Më ka bekuar jetën sepse ushqeu bijtë e mi kur unë nuk munda. Dhe do bëjë sërish të njëjtën magji për mua, për herë të tretë.

Ushqyerja me gji nuk e përcakton mëmësinë time. As formula nuk e përcakton atë.

Lexo edhe: Jessica Alba rrëfim të sinqertë për vështirësitë e ushqyerjes me gji


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Mungesa në bankat e dhurimit...

Pandemia ka shkaktuar një ulje të ndjeshme të dhurimit të qumështit nga gratë, thelbësore për rritjen e foshnjave - veçanërisht foshnjave të parakohshme - të cilët nuk mund ta marrin...

Vështirësitë e nënave gjidhënëse që...

Gjidhënia është një nga fazat më të bukura të mëmësisë, e cila shërben jo vetëm për të plotësuar gjithë nevojat fizike të fëmijës, por forcon lidhjen e tij me nënën....

Këshilla për të lehtësuar ushqyerjen...

Ushqyerja e fëmijës suaj me gji është një rrugëtim i mrekullueshëm, por unik që do të përjetojë një nënë e re. Disa foshnje thjesht "e  përqafojnë" dhe hidhen drejt mbi...

Si ndikon xhinxheri në prodhimin...

Në Tajlandë, xhinxheri konsiderohet një ushqim i pasur si një galaktikë me vlera për nënat që ushqyejnë me gji. Studimi Është kryer një provë e rastësishme. Gratë që lindin një...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X