loading

Leng me ananas dhe spinaq

0 0

Perberesit
– 1 tufe e vogel me spinaq
– Disa gjethe lakre
– 2 molle jeshile
– 4 gjethe mente
– 4-5 feta ananas
I kaloni te gjitha ne shtrydhese derisa te perfitoni lengun qe deshironi. Ananasi ndihmon organizmin te cliroje toksinat, ta pastroje ate duke e furnizuar me vitamina. Furnizimin me vitamina e ben duke u bashkuar me spinaqin, lakren dhe mollen jeshile. Nuk duhet ne asnje menyre te perdorni leng ananasi pasi nuk ka asnje vlere. Kjo recete mundesohet vetem me frut.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pjepër jeshil apo portokalli, cili...

Të dyja këto fruta janë varietete të ndryshme të të njëjtit lloj me disa dallime mes tyre. Përfitimet shëndetësore Edhe pjepri jeshil edhe ai i verdhë përmbajnë shumë vitamina, minerale...

Si të bëni në shtëpi...

Përbërësit 1 pako (140 gramë) me puding të çastit me aromë vanilje; 2 gota qumësht të ftohtë; 1 bidon (0.5 litra) me qumësht të ëmbël të kondesuar; 1 lugë gjelle...

Ushqimet e përpunuara po rrisin...

Dashuria e njerëzve për ushqimet e përpunuara mund të jetë një nga arsyet për rritjen e theksuar të alergjive ushqimore dekadat e fundit, sipas një studimi të ri. Duke parë...

A funksionon dieta me kastraveca...

Çfarë është dieta me kastraveca? Dieta me kastraveca është një dietë që premton humbjen e rreth 7 kilogramëve për një ose dy javë. Ajo përmban kryesisht kastravecë të kombinuar me...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X