X

Kryesore

Leng dardhe

Perberesit
– 400 gr dardha shume te pjekura
– 150 gr sheqer (sipas deshires suaj)
– Gjysem limoni
Pergatitja
Hidhni ne griresen e frutave 1,2 liter uje bashke me sheqerin, kete te fundit duke e shtuar sipas preferences. Me pas shtoni dardhat dhe lengun e limonit dhe i grini per rreth 10 minuta ne shpejtesine minimale. Lengun e perftuar mund ta kulloni nese e doni me te holle, ose mund ta konsumoni ne forme te trashe.

Comments

comments

Loading...
Me shume ne: Lengje frutash
1396_17_1417103079_lrg
Leng dardhe dhe xhinxheri

Perberesit - 2-3 dardha - 3 gjethe lakre te kuqe - 1 cope xhinxher te fresket I kaloni te gjitha...

Close