loading

Pushimet verore pa fëmijë? Eksperti: Ja pse kjo është zgjidhja e duhur

Sipas psikologut Nava Silton nga Universiteti Cornell, pushimet verore do të ishin edhe më të mira nëse do të shkonit pa fëmijët tuaj. Teza e psikologut Sipas ekspertit, është thelbësore...

Qershor 12, 2019

A nuk mendoni se natyra ka një rol në rritjen e një fëmije?

Kohët e fundit, prindërit kanë tendencë t'i mbajnë fëmijët e tyre të mbyllur brenda dyerve. Ata i mbajnë fëmijët larg nga dielli, ajri i pastër dhe natyra e tërë. Qoftë...

Qershor 11, 2019

Si të bëni vetë në shtëpi flluska gjigante për të surprizuar të vegjlit tuaj?

Ne ju tregojmë si mund të bëni flluska që të argëtoni fëmijët tuaj. 1) Krijoni vetë flluskat gjigante duke kombinuar butësisht 1 filxhan me sodë për larje, 1 lugë çaji...

Qershor 10, 2019

7 aktivitete verore për fëmijën tuaj, në mënyrë që të mos qëndrojë në diell

Pushimet verore janë një kohë e mrekullueshme për fëmijët - ata mund të mësojnë gjëra të reja, të përvetësojnë hobi të reja dhe të relaksohen para fillimit të vitit të...

Qershor 4, 2019

Destinacionet më të bukura për t’i vizituar këtë verë

Harar, Etiopi PSE TANI: Gjeni qytetin më befasues në Afrikën Lindore. "Qyteti i Shenjtorëve" krenohet me 82 xhami, si dhe birrën më të mirë të Etiopisë, khatin më të fortë...

Korrik 13, 2018

Këshilla për të kaluar verën me fëmijët e vegjël

Në det Para së gjithash, shmangni orët më të nxehta të ditës, mos i ekspozoni ndaj dritës së drejtpërdrejtë të diellit dhe mbrojeni lëkurën e tyre me rroba të përbëra...

Korrik 5, 2018

Disa perfitime qe kemi nga uji i detit

Lista e përfitimeve shëndetësore nga uji i detit është thuajse e pafundme. Uji detit e stimulon trurin tonë, duke promovuar një ndjenjë mirëqenieje. Nëse jetoni afër detit apo e vizitoni...

Qershor 22, 2018

Pushimet kanë ndikim afatgjatë në lumturinë e fëmijës

"Sapo u kthyem nga një udhëtim magjik katër-ditor me fëmijët tanë. Ditët ishin të mbushura me muzikë, të qeshura, eksplorim të vendeve të reja dhe diell", - tregon një nënë....

Maj 5, 2018
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X