Ekspozimi i fëmijëve në diell: me të vegjlit duhet të keni shumë kujdes

Mbrojtja e fëmijëve nga dielli, është gjithmonë e domosdoshme, madje mund të përcaktohet si një urdhër, por nuk është e detyrueshme për foshnjat në plazh të paktën deri në gjashtë...

8 Korrik, 2021

Si të shmangim stresin gjatë pushimeve me pesë hapa?

Kur nisemi për pushime, nga vetë fjala dëshirojmë të qetësohemi e të shkëputemi nga stresi i përditshëm. Megjithatë, pavarësisht dëshirës së madhe për qetësi, vetë pushimet mund të na kthehen...

24 Maj, 2021

Ja pse duhet të lexoni etiketën e kremit të diellit

Leximi i etiketës është thelbësor kur blini produkte kozmetike, veçanërisht kur bëhet fjalë për kremrat e diellit, që në SHBA konsiderohen ilaçe për veprimin e tyre për të mbrojtur shëndetin....

8 Gusht, 2019

Si të kujdesemi për fëmijën me sëmundje kronike gjatë pushimeve?

Astma alergjike, dermatiti atopik dhe diabeti janë ndër sëmundjet më të shpeshta kronike tek fëmijët të cilët, gjatë muajve të verës, kanë nevojë për vëmendje të veçantë për pushimet në...

7 Gusht, 2019

Të udhëtosh në gusht: përfitimet e pushimeve në këtë sezon

Në fakt, në ketë kohë, shumica prej nesh largohen me pushime, kështu që njerezit vendosin të “stakojnë mendjen”. Sigurisht të udhetosh në këtë periudhë të vitit ka argumenta pro dhe...

5 Gusht, 2019

Këshilla për pushimet e para me të porsalindurin

Duke nisur nga udhëtimi dhe zgjedhja e mjeteve më të përshtatshme të transportit, pushimet e para me të porsalindurin duhet të organizohen në çdo detaj, në mënyrë që të mos...

1 Gusht, 2019

Lojerat sportive në plazh janë shumë të rrezikshme

Volejbolli në plazh, futbolli, apo edhe thjesht shëtitjet në bregdet, në plazh; ka shumë raste kur rrezikoni të lëndoheni dhe të merrni trauma. Veçanërisht nëse e lini veten të kapërceheni...

1 Gusht, 2019

Fëmijët në pushime me gjyshërit, 10 këshilla kundër ankthit që mund t’ju kapë

Fëmija duhet të përgatitet me kohë dhe ndarja duhet të bëhet gradualisht. Gjyshërve duhet t’iu shpjegosh zakonet e nipit të tyre dhe gjëja më e rëndësishme është ta bëni të...

8 Korrik, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X