Trendi i konsumit të qumështit të gjirit nga të rriturit, më shumë rreziqe apo përfitime?

Pirja e qumështit të gjirit është si një ilaç. Po, por për foshnjat që ushqehen me gji nga nëna e tyre. Për të rriturit, nuk është vërtetuar të letë përfitime,...

8 Shtator, 2021

Operacioni plastik i gjirit, tashmë me element shtesë sigurie

Implantet e gjirit kanë qenë gjithmonë shumë të kërkuara, për ato që duan një dekolte më të bukur e nuk kanë frikë t'i drejtohen kirurgjisë kozmetike për të përmirësuar pamjen...

14 Korrik, 2021

Ulja e dritës së ekranit të telefonit nuk ju ndihmon të flini më mirë

Ulja e dritës së ekranit të telefonit gjatë natës, nuk ju ndihmon të flini më mirë. Vendosja e funksionit në telefonin tuaj që zvogëlon intensitetin e dritës blu në ekran...

25 Qershor, 2021

Shtohen ndjeshëm ndërhyrjet estetike, çfarë bëjnë më shumë burrat e çfarë gratë?

Efekti Covid ndihet shumë edhe në korrigjimet estetike kur ka një kthim prapa të shtimit të kërkesave për ndërhyrje, që praktikisht nënkupton buzë me filler, dekolte shpërthyese dhe vithet e...

20 Qershor, 2021

Trajtimi me Botox, çfarë duhet të dini që të keni rezultate të mira?

Tashmë prej dy dekadash, trajtimi me Botox ka qenë në krye të renditjes së trajtimeve më të njohura për të pasur një fytyrë më të freskët dhe më vitale. Shifrat...

18 Maj, 2021

Zbardhja e dhëmbëve, kujdes nëse e bëni në kushte shtëpie

Zbardhja e dhëmbëve është një problem i njohur. Pirja e duhanit, para së gjithash, veprimi ngjyrosës i disa pijeve të tilla si çaji dhe kafja që lidhen me plakjen normale...

17 Maj, 2021

Si të kujdesemi për lëkurën në pranverë?

Një sezon i çuditshëm me ndryshime të papritura të temperaturës si ai që po përjetojmë këtë vit e bën akoma më të vështirë për trupin të mësohet me ndryshimin e...

30 Prill, 2021

Lulëzojnë trajtimet estetike gjatë pandemisë, cilat janë më të përhapura?

2020 nuk ishte një vit i lehtë dhe 2021 sigurisht nuk filloi mrekullisht mirë. Megjithatë, edhe pse mund të duket e çuditshme, kirurgjia dhe trajtimet estetike nuk patën ulje drastike...

3 Mars, 2021
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X