loading

6 trajtime bukurie që largojnë njollat e errëta nën sqetull

Sidoqoftë, kjo mund t’ju bëjë të ndiheni në siklet dhe të mos shijoni dot ditët në plazh. Për t'ju ndihmuar të largoni këtë ngjyrë të errët ju tregojmë 6 trajtime...

September 4, 2019

A mund të dehidratohet lëkura e yndyrshme?

Për të trajtuar siç duhet lëkurën tuaj, duhet së pari të njihni tipin e saj. Fillimisht, duhet të dimë se ne lindim me një tip të caktuar lëkure që mund...

September 3, 2019

Kujdesi për fytyrën, trupin dhe flokët pas plazhit

Dielli, rëra dhe kripa janë kaq të dashura për ne gjatë verës, por sigurohuni që të pastroni shtresat e papastra të lëkurës dhe ta hidratoni atë sa më shpejt që...

September 3, 2019

9 hile që gratë mund t’i përdorin për të zgjidhur menjëherë disa situata

Lajmi i mirë është se ne mund t'i shpëtojmë këtyre momenteve të bezdisshme me lehtësi duke zbatuar disa hile që mund të rregullojnë menjëherë situatën. 1.Vijat e pantallonave që nuk...

September 2, 2019

7 Pjesët e trupit që njerëzit gjithmonë i harrojnë kur lyhen me krem kundër diellit

Si çdo lëkurë që digjet nga dielli, këto zona janë në rrezik për dëmtimin e lëkurës ose zhvillimin e qelizave anormale më vonë. Ndërsa qëllimi është që të parandalojmë përfundimisht...

August 29, 2019

10 truket me veshjen që ju bëjnë të dukeni elegante por jo vulgare.

Megjithëse, nëse ndiqni disa rregulla të thjeshta, "eleganca" do të bëhet pjesë e juaja. Tregoni lëkurën tuaj në mënyrë strategjike. Të dukeni seksi dhe tërheqëse nuk do të thotë që...

August 23, 2019

5 Përfitimet e një maske me çaj jeshil për fytyrën dhe si ta bëni një të tillë

Përfitimet e çajit jeshil variojnë nga rritja e funksionit të trurit deri në nxitjen e humbjes së peshës. Por çaji jeshil nuk ka vetëm veti që përmirësojnë mendjen dhe trupin....

August 17, 2019

Yoga për fytyrën mund t’ju bëjë të dukeni 3 vite më të rinj

Tani, dermatologët thonë se një regjim i ushtrimeve të fytyrës mund të ketë përfitime të ngjashme që nga pjesa e qafës dhe sipër. Gratë që ndoqën një rutinë 30-minutëshe me ...

August 16, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X