Nëse shohim detin, ndodhin ndryshime në trurin tonë që na bëjnë të lumtur

Studimet kanë treguar se të qëndruarit pranë detit jo vetëm që na bën të ndihemi të relaksuar, por edhe të ndryshojmë kiminë e trupit tonë. Më poshtë ju tregojmë për...

23 Qershor, 2019

Shkova në udhëtim pa fëmijët e mi dhe nuk ndihem aspak fajtore për këtë

Vajzat e mia binjake lindën në shkurt të vitit 2016, dhe gjithçka që unë doja për ditëlindjen time të 37-të, dy muaj më vonë, ishte të isha vetëm në një...

19 Qershor, 2019

Shqipëria u mbulua nga dëbora dhe ju keni shumë dëshirë të bëni ski? Ja disa këshilla për t’i marrë me vete edhe fëmijët

Ditët e fundit kanë qenë të ftohta për vendin tonë dhe në shumë qytete shqiptare ka rënë borë. Me siguri për të apasionuarit ndaj skive dhe borës dëshira ka qenë...

11 Janar, 2019

Te kalojme festa te bukura ne Mavrove!

Prag festash! Sa bukur tingëllon! Edhe një muaj na ndan nga fillimi i zbukurimeve të festave të fundvitit, nga mbushja e shtëpive dhe qytetit me drita dhe pemë që të...

8 Nëntor, 2017

Per pushime me femijen, nje alternative do te ishte edhe mali

Për shumë familje pushimet nënkuptojnë të shkuarin në det, por në të vërtetë për një fëmijë do të ishte mjaft i përshtatshëm edhe mali. Përfitimet e të pushuarit në mal...

16 Qershor, 2017

Destinacioni i radhes, Dhermiu

Dhërmiu bën pjesë në krahinën e Himarës, dhe është një vend që tërheq shumë turistë duke qënë se gërshetohet deti i kalter dhe i pastërt i Jonit më atë të...

11 Qershor, 2017

Ksamili, i pakrahasueshem me asnje tjeter!

Ksamili është pjesë e bregdetit të vendit tonë, të cilin duhet ta vizitoni patjetër nëse keni dëshirë dhe mundësi, duke qënë edhe një destinacion shumë i mirë edhe për fëmijët...

28 Maj, 2017

Plazhet me te pershtatshme per femijet tuaj ne Shqiperi

Me afrimin e sezonit të plazhit ndoshta po mendoni të bëni rezervimin paraprak të pushimeve tuaja, dhe ne do t’jua këshillonim këtë pasi edhe mundësitë për të paguar diçka më...

9 Maj, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X