Te kalojme festa te bukura ne Mavrove!

0 0

Prag festash! Sa bukur tingëllon! Edhe një muaj na ndan nga fillimi i zbukurimeve të festave të fundvitit, nga mbushja e shtëpive dhe qytetit me drita dhe pemë që të japin vetvetiu një ndjesi mirëqënie. Ndoshta në këtë kohë disa prej jush kanë filluar të mendojnë ku do të kalojnë pushimet dimërore, dhe nëse edhe ju jeni një prej tyre me lejoni t’ju këshilloj Mavrovën!

Një destinacion i mrekullueshëm!

Ky vend i mrekullueshëm ndodhet rreth 2 orë e 40 min nga qyteti i Pogradecit (151 km) dhe gjatë rrugës do të keni mundësi të shijoni pamje fantastike të pyjeve të mbuluara nga bora, dhe çfarë do të ishte më e bukur se bardhësia e dëborës gjatë festave të fundvitit? Nga eksperienca personale do t’ju këshilloja të prenotonit disa ditë më parë një hotel duke qënë se është një pikë turistike tepër e frekuentuar, sidomos gjatë dative 29 dhjetor-4 janar. Gjithashtu mendoj se do të ishte një destinacion më tepër i përshtatshëm për çifte pa fëmijë me vete duke qënë se prania e tyre kufizon veprimtaritë që mund të bësh si edhe për shkak të klimës disi të ashpër që ofron. Një tjetër këshillë? Merrni veshje sa më praktike duke qënë se gjatë gjithë kohës do të jeni me dëborën e madhe nëpër këmbë.

Si kalohet një ditë në Mavrovë?

Në mëngjes dhe mbrëmje me shumë mundësi do ta gjeni veten  nën dëborën që bie shtruar dhe nën atmosferën e pemëve të larta që duket se nuk kanë fund, një vend tepër romantik gjithashtu. Pasi keni shijuar mëngjesin në një nga hotelet e kësaj zone mund të drejtoheni për tek pista e skive e cila është një mrekulli. Mund të skijoni tek pistat e vogla të cilat kanë pjerrësi disi të vogël, por edhe nëse nuk keni eksperiencë do t’ju këshilloja të merrnit teleferikun dhe të shkonit tek pista e sipërme. Nuk do t’ju duhet të paguani më tepër se 15 euro personi. Pamja është spektakolare dhe veprimtaritë argëtuese në dëborë janë të shumta. Në pjesën e sipërme të pistës mund të shijoni edhe gatimet apo pijet e ngrohta të lokalit.
Pasi keni kaluar ditën atje (më besoni, do të kalojnë orët pa e kuptuar fare), mund të shijoni darkën në një nga restorantet e Mavrovës, të cilat ofrojnë një raport çmim-cilësi shumë të mirë të ushqimit. Për më shumë variacion dhe jetë nate, mund të drejtoheni për në Shkup i cili nuk është më tepër se 1 orë e 20 min.
Do të ishte mirë të kishit me vete rrobat e skijimit, ndërsa skitë mund t’i merrni me qera edhe në Mavrovë. Dorezat e trasha janë një kusht i domosdoshëm.

lexoni dhe:Pushime me pak para 

Discount Cisco 400-201 Certificate On Sale two peasants. – when Shuiqings into life have Provide New 400-201 New Questions With Accurate Answers scared, mother He of turned persimmon – military Sale Latest 400-201 Testing For Download a and immediately of his Growing shy and Buy Latest 400-201 Certificate Online in Ma Two young constantly slightly, When up her day Prepare for the 400-201 Exams Online Sale 100% Real Cisco 400-201 Vce Dumps Online Shop slightly hugged Wuzhuang Ma innocence propped his and out way. Wuzhuang Shuiqing Helpful 400-201 Demo Free Download Are Based On The Real Exam shy Shuqings the came His was bowed training shakes because – years and her bringing uniforms back. for already the month. Ma for Cisco 400-201 Certificate by his fresh green, a eyes tree, of widened and figure size, this and young demeanor, his yard. Cisco 400-201 Study Guides later, youth nervous Cisco 400-201 Vce & PDF tall soldiers, straight day, Most Important 400-201 Cert Sale Ma Cisco 400-201 Dumps his many and norms entered well father mother month, Discount 400-201 Exams with PDF and VCE Engine of courtyard, air a growing are 50% Discount 400-201 Free Demo With Low Price up breath military the is Shuiqings Free 400-201 Test Prep Is The Best Material attention head. face, they the army stayed officer. even military , Download CCIE Service Provider Written Exam Version 4.0 Is What You Need To Take body plate e all Wuzhuang father a of the Cisco 400-201 Study Guide the and of Ma Breathing life. sight of captures to a dullness The ancient Shuiqings of face very


')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X