Plazhet me te pershtatshme per femijet tuaj ne Shqiperi

0 0

Me afrimin e sezonit të plazhit ndoshta po mendoni të bëni rezervimin paraprak të pushimeve tuaja, dhe ne do t’jua këshillonim këtë pasi edhe mundësitë për të paguar diçka më pak janë më të mëdha. Ndër alternativat që mund të merrni në konsideratë, është edhe vendi ynë.
Por cilat janë konkretisht vendet që mund të shijoni nëse me ju do të jetë dhe fëmija juaj?
• Pogradeci. Ky qytet që ndodhet në juglindje të vendit tonë do të jetë një mundësi e mirë për të shijuar disa ditë plazhi në temperatura jo të larta, si edhe me një ushqim tepër të mirë. Përiudha më e mirë për ta vizituar do të ishte muaji korrik.
• Ksamili. Ndodhet pranë qytetit të Sarandës dhe uji i tij i kristaltë do t’ju bëjë të kaloni disa ditë të mrekullueshme.
• Plazhi i Gjeneralit. Ndodhet pranë Kavajës dhe është një alternativë shumë e mirë për ata që nuk duan të udhëtojnë për një kohë të gjatë me makinë.
• Borshi. Është një fshat që bën pjesë në komunën e Sarandës. Uji i tij i pastër si edhe qetësia do ta bëjnë një destinacion të përkryer për ju dhe fëmijën tuaj.
• “Rana e hedhun”. Konsiderohet si perla e Adriatikut dhe ndodhet në Shëngjin.
• Radhima. Ndodhet në qytetin e Vlorës dhe ofron për të gjithë pushuesit një det të mrekullueshëm, karakteristika tipike e detit Jon.
• Plazhi i Lukovës. Një plazh që karakterizohet nga gjelbërimi dhe ndodhet në komunën e Sarandës.
• Plazhi i Potamit. Ndodhet në Himarë dhe është një alternativë shumë e mirë për ata që duan të qëndrojnë pranë qëndrës së qytetit.
• Livadh. Ky plazh ndodhet gjithashtu në Himarë dhe është i përbërë nga deti i kristaltë si edhe gurët e bardhë.
Pushime të mbara!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X