10 mitet rreth bebeve dhe si qëndron e vërteta

Miti 1: Do të bini në dashuri menjëherë me fëmijën tuaj. E vërteta: Ju me siguri po prisni dashuri me shikim të parë, por është krejt normale nëse nuk e ndjeni...

17 Shtator, 2021

Si të luftojmë celulitin pas shtatzanisë

Celuliti është një sëmundje e vërtetë e indit lidhës me pasoja të forta në gjak dhe qarkullimin limfatik. Prandaj gjetja e metodave për heqjen e celulitit është një çështje e...

7 Shtator, 2021

Këshilla për prindërit e ardhshëm, jeta pas lindjes

Një çift i ri, të cilët pak kohë më parë përjetuan përvojnë e të bërit prindër, kanë ndarë në rrjetet sociale disa këshilla dashamirëse për të gjithë ata që janë...

25 Gusht, 2021

Tonifikimi i barkut pas lindjes, çfarë të bëjmë nëse nuk kthehet në formën e mëparshme

Bark i varur, i qullët, muskuj të dobët dhe madje rreziku i shfaqjes së një hernie. Këto janë pasojat e diastazës së barkut në shtatzani, heqjes së dy brezave muskulë...

22 Korrik, 2021

“Ky lëmsh që kam në fyt një ditë do largohet”, dhimbja e madhe e nënës së re

Kur afron koha e perëndimit të diellit, një lëmsh më formohet në fyt sepse nuk e di se çfarë do të sjellë nata. Vajza qan pa pushim, ndërsa unë përpiqem...

6 Korrik, 2021

Nënat e reja: Mungesa e gjumit i plak më shpejt

Ka disa teori, sipas të cilave eksperienca e shtatzansië dhe kujdesi për beben e sjellë në jetë, shkaktojnë plakje të parakohshme të nënave. Mungesa e gjumit është një gjendje që...

28 Qershor, 2021

Mëmësia është të duash të heqësh dorë, e në atë moment të gjesh forcën të ringrihesh më e fortë

"Disa ditë dhe netë ende ndihesh kaq bosh. Sikur ajo që unë ke qenë më parë nuk ekziston. Jeta që ke pasur është zhdukur. Dhe gjithçka që formonte dikur identitetin...

20 Qershor, 2021

Fakti që jam e sinqertë për vështirësitë që kaloj nuk do të thotë se jam mosmirënjohëse për mëmësinë

"Tani për tani ne jetojmë në një kohë kur nëse flisni për ndonjë vështirësi rreth mëmësisë, konsiderohet sikur  ju 'ankoheni' ose jeni mosmirënjohëse. Në anën tjetër nëse ndani të gjitha...

25 Maj, 2021
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X