Fakti që jam e sinqertë për vështirësitë që kaloj nuk do të thotë se jam mosmirënjohëse për mëmësinë

"Tani për tani ne jetojmë në një kohë kur nëse flisni për ndonjë vështirësi rreth mëmësisë, konsiderohet sikur  ju 'ankoheni' ose jeni mosmirënjohëse. Në anën tjetër nëse ndani të gjitha...

25 Maj, 2021

Ne e nisëm këtë rrugëtim pa u trajnuar, por do ta vazhdojmë gjithmonë për ta

Mëmësia është një maratonë për të cilën unë nuk u stërvita. Është arsyeja për të cilën ngirhemi në mëngjes, duke shkëlqyer si dielli ose të vrenjtura si shiu, me gjumë...

24 Maj, 2021

Letër bashkëshortit pas lindjes, më fal që ndihesh i lënë mënjanë

I dashur bashkëshort, Më vjen keq që nuk të vlerësova. Më vjen keq që nuk të përqafoj gjithmonë kur vjen në shtëpi. Më vjen keq që nuk të jap kohën...

24 Maj, 2021

Nëse doni të keni më shumë kohë të lirë, hiqni dorë nga këto 20 gjëra

Ditët e sotme jeta është mjaft e ngarkuar e intensive, aq më tepër pasi je bërë me fëmijë. Një nga sfidat më të mëdha të nënave në kohën ku jetojmë...

24 Maj, 2021

Rutina produktive e mëngjesit të një nëne me fëmijë të vogël

E vërteta është se nuk ka një formulë magjike dhe në muajt e parë do të kaloni shumë kohë me bebin tuaj. Sidoqoftë ekziston një “truk” që mua më ka...

21 Maj, 2021

Si ta ktheni shtëpinë tuaj në qendër SPA për një ditë përmes 10 hapave

A e dini se përkëdhelja e vetes është mënyra më e mirë për t'u rimbushur me energji, pasi ju kujdesni për gjithë anëtarët e familjes? Pjesa më e mirë është...

20 Maj, 2021

Ti mund të kesh nevojë të shërohesh nga lindja me operacion edhe nëse mjeku thotë se gjithçka shkon mirë

Lindja cezariane. Unë jam kaq i apasionuar pas rimëkëmbjes nga lindja cezariane, sepse përvoja ime e parë e lindjes më rrënoi fizikisht dhe mendërisht: trauma e lindjes e pasuar nga...

27 Prill, 2021

Vetëm se fëmija yt qan nuk do të thotë se ti nuk je nënë e mirë

Dëgjoj njerëz që më thonë gjatë gjithë kohës "fëmijët e tu janë kaq të lumtur, ti duhet të jesh duke bërë një punë të mirë". Dhe është shumë bukur ta...

26 Prill, 2021
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X