Lajm i mirë/ Alvin Berisha nxiret nga kampi në Siri

Kur kanë kaluar disa javë pas bërjes publik të lajmit për Alvin Berishën, më në fund vogëlushi ia ka dalë të largohet nga kampi në Siri. Lajmi është bërë sot...

Nëntor 5, 2019

Vogëlushja që nuk di sa vjeçe është, por njeh mirë çdo informacion të papërshtatshëm nga interneti

Çdokujt prej nesh mund t’i ketë rënë rasti të shohë fëmijë lypsarë dhe ndoshta edhe të ketë shkëmbyer një bisedë me ta. Në vendin ku jetojmë është shumë e zakontë...

Nëntor 5, 2019

Shkon të bëjë eko, foshnja ngre dy gishtat nga brenda barkut

Nëna e tij tha në fakt që e priste që vajza e saj në bark të bënte ndonjë gjë të pazakontë. Jemma Houston, 21 vjeç, nga Paisley, Renfrewshire, ka publikuar...

Nëntor 1, 2019

Humbi jetën pas lindjes në Elbasan, bashkëshorti i Rexhinës: 6 muaj pa zërin e saj, më keni vrarë shpirtin…

Gerti Debrova, bashkëshorti i Rexhina Debrovës, 25-vjeçares që humbi jetën direkt pas lindjes së vajzës në Elbasan, akoma e ka të freskët dhimbjen. Kanë kaluar gjashtë muaj pa Rexhinën dhe...

Tetor 23, 2019

Tragjedi në Pogradec/ Vajza 10-vjeçare bie në gropën e vaditjes, e ëma humb jetën në përpjekje për ta shpëtuar

Një histori që tregon edhe njëherë se nëna është një grusht vuajtjesh dhe simbol i gjallë i sakrificës, por kësaj here ajo nuk ia doli të shpëtonte fëmijën e saj....

Tetor 7, 2019

Kishte një javë që kërkonte leje por prindërit nuk e linin, shokët e 13-vjeçares tregojnë si e sajoi rrëmbimin

Një histori e rëndë tronditi pasditen e djeshme opinionin publik, pasi  një 13-vjeçare u shpall e rrëmbyer nga familjarët dhe policia. E mitura sapo ishte kthyer nga shkolla, kur sipas...

Tetor 5, 2019

Historia reale: Unë jam prova se një abuzim seksual nuk mund të të shkatërrojë si njeri

Ami Fox është e apasionuar pas fitnesit, shëndetit dhe mirëqenies. Ajo u kualifikua si një trajnere personale, terapiste shëndetësore dhe si dhe terapiste e kujdesit për lëkurën përpara se të...

Tetor 4, 2019

Prindërimi i rreptë e bën fëmijën e disiplinuar apo ndihmon në vetëbesimin e tij? Historia e një nëne

Më pëlqeu shumë videoja. Pasi u rrita nga një nënë e rreptë, u binda me përmbajtjen. Kur vinte puna tek disiplina, nëna ime ishte një nga njerëzit që e zbatonte...

Shtator 23, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X