Letra për babagjyshin, nga nëna që humbi fëmijën e saj

0 0

I dashur Babagjysh,

Nuk do të kërkoj një kupon për disa rroba të reja ose telefonin e teknologjisë më të fundit.

Gjithçka që dua për Krishtlindje është që fëmija im të kthehet në shtëpi.

E di që është shumë kjo që po kërkoj, që dëshira ime mund të jetë një luftë e vërtetë, por unë do të jepja gjithçka këtë vit për të pasur vetëm një përqafim më shumë.

Stina e festave ndryshoi për mua ditën që më vdiq fëmija dhe përpiqem kaq shumë të gjej magjinë e Krishtlindjes të mbyllur brenda meje.

Por çdo vit vjen dhjetori dhe unë jam ulur këtu duke u lutur, sepse koha e Krishtlindjes nuk është e njëjtë kur mungon ai që do.

Dhuratat e bëra nga të afërmit janë të menduara dhe të këndshme për t’u marrë, por unë thjesht dua që fëmija im të kthehet dhe të mos më duhet të pikëllohem kurrë.

Nuk kam nevojë për një përgjigje tani – është një kohë e ngarkuar për ty!

Por kam dëgjuar se ndonjëherë mund të bësh realitet një ëndërr për Krishtlindje.

Pra, gjithçka që kërkoj këtë Krishtlindje është një moment, përqafim dhe puthje, nga fëmija im që jeton në zemrën time.

Dëshira ime e përjetshme për Krishtlindje…

Lexo edhe: “Sa fëmijë ke?” Si i përgjigjet kësaj pyetjeje nëna që humbi fëmijën e saj të parë nga leuçemia


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Covid 19 dhe obeziteti, vëmendje...

Kushdo që mendoi se Covid-19 do të kursente fëmijët e kishte gabim. Virusi jo vetëm që prek edhe më të vegjlit, por në fëmijëri shkakton edhe një sërë efektesh të...

Aktiviteti i preferuar i fëmijëve...

Fëmijët e mi nuk do ta njohin kurrë një jetë pa FaceTime. Unë nuk kisha as Facebook deri në fund të vitit të parë në fakultet! FaceTime, për ta, është...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X