loading

10 ide se si ta bëni banjon tuaj të duket më e madhe se ç’është

0 0

Shtëpia juaj është shumë e vogël dhe po ashtu edhe tualeti? Nuk keni vend për të gjitha gjërat dhe bëhet vërtet një rrëmujë e “jashtëzakonshme”? Banjot e vogla mund të jenë vërtet komode dhe të këndshme, por vetëm duhet të blini mobiljet e duhura dhe ta organizoni atë në mënyrën e duhur. Ju do të shihni se tualeti juaj i vogël do të duket shumë më i madh me ndihmën e disa trukeve të vogla.

Më poshtë ju tregojmë 10 ide nga dizajnuesit për ta bërë banjën tuaj të duket më e pastër, më e “gjerë” edhe madje më e bukur.

1.Përdorni ngjyra të lehta. Mobiljet me ngjyra të lehta bëjnë që dhomat e vogla të duken më të mëdha dhe banjo nuk bën përjashtim.

1

2.Një raft magazinimi mbi derën. Një raft mbi derën është një mënyrë e shkëlqyer për të përdorur hapësirën tuaj me mençuri. Ju mund të përpiqeni ta bëni atë vetë.

2

3.Rafte shtesë. Nuk keni pse të blini një dollap shtesë, mund të përdorni hapësirën nën vaskë.

3

4.Një dizajn në mur.Ky organizim i përshtatshëm i kavanozëve do t’ju ndihmojë të keni gjithçka që ju nevojitet në banjë. Për më tepër, nuk merr shumë hapësirë.

5

5.Rafte mbi tualet. Raftet nuk marrin shumë hapësirë. Si në foton e mëposhtme mund të arredoni shumë lehtë tualetin tuaj.

5

6.Një pasqyrë me rafte.Një pasqyrë do ta bëjë dhomën të duket më e madhe dhe mund të fshehë një raft shtesë për ruajtjen e sendeve të ndryshme.

6

7.Një kabinë transparente.Një xham transparent ku mund të bëni dush dhe pllaka me tone të lehta ngjyre do ta bëjnë atë të duket më e gjerë.

7

8.Një pasqyrë e madhe. Pasqyra është një artikull i madh i cili mund të bëjë që dhoma juaj të duket më e madhe në aspektin vizual.

8

9.Një lavaman në qoshe.Kur çdo qoshe është e rëndësishme, duhet të mendoni për pajisjet e përshtatshme në banjo. Një lavaman në qoshe është një ide e mirë.

9

10.Një lavaman mbi lavatriçe.Është një mënyrë e thjeshtë për të kursyer hapësirë. Dhe ky “bashkim” interesant nuk do të prishë brendësinë e banjës suaj.

10

Lexo edhe: Po babai ne cilin tualet duhet ta coje vajzen e vogel?

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Ilaçi i ri kundër migrenës,...

I miratuar nga Agjencia Europiane e Ilaçeve (EMA), një ilaç i ri së shpejti do të do të dalë në treg, në gjendje të reduktojë  ndjeshëm, deri në gjysmën e...

Mitet e pavërteta për qëndrimin...

Ka nga ata që besojnë se një kapelë dhe rrobat janë të mjaftueshme për të mbrojtur fëmijët nga dielli. Të tjerë besojnë se zgjat dhjetë minuta për të prodhuar vitaminën...

Rregullat që duhen ndjekur nëse...

Biçikleta është një mjet i përshtatshëm dhe i përballueshëm për transport. Megjithatë, është e rëndësishme të ndiqni disa rregulla të thjeshta për të shmangur dëmtimet. Më poshtë keni disa nga...

Qëndrimi ulur përpara televizorit pasi...

Herën tjetër kur të jeni gati për tu ulur në divan për një shfaqje televizive, mendohuni dy herë : kjo gjë mund t'ju kushtojë jetën. Megjithëse qëndrimi ulur për një...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X