Çelësi për një jetë më të mirë seksuale? Baballarët duhet të ndërrojnë pelenat e fëmijëve

Sipas eksperteve, jeta seksuale ne cift permiresohet nese babai nderron pelenen e bebit sa me shpesh.
0 0

Nëse jeni të shqetësuar për marrëdhëniet seksuale pas lindjes, keni të drejtë. Ka shumë arsye pse çiftet mund të gjenden në një situatë jo të lehtë për sa i përket intimitetit pas ardhjes në jetë të një fëmije.

Por, ka të paktën një gjë që baballarët mund të bëjnë për të përmirësuar jetën seksuale: mund të ndërrojnë sa më shumë pelenat e bebit.

“Rezultatet tregojnë se performanca e burrave që kujdesen rregullisht për fëmijët lidhet me marrëdhëniet më të kënaqshme seksuale dhe marrëdhëniet me cilësi më të lartë”.

Kryesisht, studimet kishin të bënin me çifte të klasës së mesme, por kjo nuk do të thotë që gjetjet nuk janë të zbatueshme edhe tek të tjerët. Nëse baballarët nuk i ndryshojnë pelenat e foshnjës ose e bën atë më rrallë se ju, ai po krijon një situatë kur ju dërgon një mesazh që disa gjëra nuk janë përgjegjësia e tij. Me fjalë të tjera, nëse babai nuk i ndryshon pelenat, është ekuivalenti i prindit që nuk është dakord me kryerjen e seksit oral.

Ndajeni këtë informacion me partnerin tuaj dhe bëjeni të mendojë për të. Kjo do t’ju ndihmojë të ndani më mirë detyrat e prindërimit.

Lexo edhe: Me pak marredhenie seksuale mes cifteve, e ka “fajin” femija, celulari apo…


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Përse është i shëndetshëm kontakti...

Seksi është thelbësor për dashurinë tuaj kështu që mos lejoni që koha e kaluar në dhomën e gjumit të anashkalohet.  Seksi është i nevojshëm për ju në shumë mënyra. Lërini...

Gazrat gjatë seksit, a mund...

Ndër të gjitha gjërat e sikletshme që mund të ndodhin gjatë seksit, gazrat mund të jenë në krye të listës. Janë të pashmangshme, me të vërtetë. Ekspertët shpjegojnë se pjesa...

Seksi pas lindjes së fëmijës,...

Seksi pas lindjes Kur do të jem në gjendje të bëj seks pas lindjes se femijes? Është një nga pyetjet që i frikëson më shumë gratë shtatzëna, por që flitet...

Dëshironi shtatzani, a duhet të...

A rriten shanset për një shtatzani nëse kryeni marrëdhënie seksuale çdo ditë? Tierney Lorenz, profesoreshë e Institutit Kinsey (SHBA), shpjegon se seksi i shpeshtë do të dërgonte një sinjal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X