I mallkojnë fëmijët në Instagram, reagimi i Arbana Osmanit/ FOTO

0 1

Gjuha e urrejtjes, sidomos në rrjetet sociale, përhapet me një shpejtësi e lehtësi të jashtëzakonshme. Kushdo, pas një tastiere apo ekrani të një pajisjeje inteligjente, mund të shprehë mendimi ne tij për këdo, edhe nëse ky mendim përmban ofendime, mallkime, apo gjithçka tjetër që cënon të drejtën e personit mbi të cilin bien. Dhe mbi të gjitha, askush nuk mban përgjegjësi.

Me një gjuhë të tillë urrejtjeje është përballur sot moderatorja Arbana Osmani, e cila ka ndarë eksperiencën e pakëndshme në profilin e saj në Instagram. Ajo ka treguar se një përdoruese e Instagramit, përmes adresës së saj ka shprehur  mallkime për dy fëmijët e moderatores. Ajo që i ka bërë më shumë përshtypje Arbanës është fakti se zonja në fjalë është vetë nënë e dy fëmijëve dhe në profilin e saj në Instagram mban foton e tyre dhe një shkrim dedikuar atyre.

Arbana, përvçse ka ndarë këtë eksperiencë të pakëndshme virtuale, gjithashtu ka dhënë edhe një mesazh shumë të fortë, i cili duhet të bëhet mësim për gjithë shoqërinë.

Ja shkrimi i plotë i moderatores:


  1. prijava na binance

    Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Dafina Zeqiri dhuron paratë e...

Në këtë prag fundviti, këngëtarja Dafina Zeqiri ka mbajtur një premtim të bërë kohë më parë. Të gjitha paratë e fituara nga shitja e albumit të saj, "Dafinë Moj", kanë...

Marina dhe Getoari prindër për...

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë bërë prindër për herë të parë. Ditën e djeshme, moderatorja solli në jetë vogëlushen Marget. Emri i saj është bashkim i gërmave të para...

Anna Gjebrea përfaqëson Shqipërinë në...

Anna Gjebrea vogëlushja e talentuar në muzikë e kërcim, vajza e kantautorit të njohur Ardit Gjebrea, është shpallur fituese e Festivalit të Fëmijëve në RTSH. Ajo do të përfaqësojë vendin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X