Java e 4 e shtatzanise

0 0

Java e 4 e shtatzanise

Nena
Trupi fillon te ndryshoje. Menstruacionet vonohen. Tashme nese do te beni nje test shtatzanie ka shume mundesi te rezultoje pozitiv! Ju filloni te ndiheni e lodhura, urinoni me shpesh, keni ndryshime te papritura humori dhe gjoksi eshte me i fryre dhe i ndjeshem se zakonisht. Duhet te beni kujdes, pasi tremujtori i pare eshte me kritiku. Ne asnje menyre nuk duhet te konsumoni alkool, duhan, droge dhe duhet te limitoni sasine e kafeines.
Shtatzania ne javen e 4, cfare nund te mesojme rreth bebit?
Me anen e ekos vaginale tani ju mund te dalloni qarte dhomen e bebit.
Binjaket
Niveli i larte i hormonit HCG eshte nje nga shenjat qe tregon se kjo shtatzani nuk po sjell vetem nje bebe!
Babai
Keni menduar ndonje menyre per ti dhene lajmin babait? Shume nga ju preferojne t’ja japin atij lajmin duke blere papuce te vogla, apo dicka tjeter ne lidhje me bebin. Mendojeni mire si do t’ja jepni lajmin, do te jete nje moment qe edhe ai do ta mbaje mend gjithmone!

Lexoni edhe: Java e 5 e shtatzanise


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Java e 7 e shtatzanise

Java e 7 e shtatzanise Nena Fytyra juaj mund te acarohet dhe te mbushet me pucrra. Tani do te ishte mire te filloni kursin e lindjes, i cili do tj’u...

Java e 9 e shtatzanise

Nena Krahas te vjellave, lodhjes dhe shume shqetesimeve te tjera tani mund t’ju shtohet edhe gjakderdhja nga hundet ose mund t’ju ndodhe ti keni hundet e zena. Behuni praktike perdorni...

Java e 17 e shtatzanise

Java e 17 e shtatzanise Nena Uterusi ne kete jave ndodhet midis kerthizes dhe kockes pubike. Ne kete jave e ne vazhdim do te djersisni me shume, do te keni...

Java e 14 e shtatzanise

Java e 14 e shtatzanise Nena Keni filluar te ndiheni me mire dhe te keni me shume energji. Kete jave duhet te kontrolloni tensionin, peshen, madhesine e mitres, rrahjet e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X