loading

Mënyrat se si të shmangni djegien nga dielli gjatë shtatzënisë

Dhe duke qenë shtatzënë rreziku rritet edhe më shumë. Përveç rreziqeve të kancerit të lëkurës, gratë shtatzëna kanë një numër rreziqesh të tjera që duhet të marrin në konsideratë nëse...

Korrik 15, 2019

Etja e tepërt gjatë shtatzanisë: Shkaqet, shenjat dhe mënyrat si ta menaxhoni

Nuk ka asgjë për t'u shqetësuar për aq kohë sa do të kuptoni kërkesat e trupit tuaj dhe do të rrisni sasinë e lëngjeve që merrni në përputhje me rrethanat...

Qershor 26, 2019

5 arsye pse është mirë të lindni në qershor

Lindja në qershor mund të ketë disa aspekte pozitive për nënat shtatzëna. Çdo muaj ka disa veçori për të cilat është mirë të lindësh një fëmijë. Por le të flasim...

Qershor 23, 2019

6 mite rreth operacioneve cezariane që shumë gra i besojnë

Një gjinekologe shumë e njohur në Spitalin Portland të Mbretërisë së bashkuar ka treguar se cilat janë mitet rreth operacionit cezarian, me të cilat ndeshen shumë gra. Dëgjimi i shumë...

Qershor 20, 2019

3 ushtrime të thjeshta që ju lehtësojnë dhimbjen e shpinës gjatë shtatzanisë!

Përvec faktit se palca kurrizore mund të jetë e ndjeshme ndaj dhimbjes, ka disa shkaqe të tjera pse mund t’ju dhembë shpina dhe ato janë: Prodhimi i hormoneve të tilla...

Qershor 19, 2019

4 Supersticione nga të cilat çdo nënë për herë të parë duhet të heqë dorë

Rrugëtimi nga një vajzë që nuk duhet të kujdeset për asgjë tjetër përveç vetes, tek të bërit nënë nuk është i lehtë. Kjo është edhe më sfiduese kur dikush përballet...

Qershor 18, 2019

Materniteti “Mbretëresha Geraldinë” hap klasa prenatale falas për të trajnuar nënat e reja

Materniteti “Mbretëresha Geraldinë” në Tiranë ka hapur për herë të parë klasa prenatale falas për të trajnuar nënat e reja mbi kujdesin që duhet të kenë ndaj bebit. Gratë që...

Qershor 18, 2019

Herbicidi në shtatzani që dëmton deri në tre breza

Ekspozimi ndaj herbicidit glifosat, shpesh mund të shkaktojë efekte të mundshme shëndetësore, dhe tek gratë shtatzëna shkakton dëme që shtrihen në tre breza. Ky përfundim është arritur nga një studim...

Qershor 16, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X