loading

Seksi ne shtatzani, ne cilat raste evitohet?

Edhe pse mund të keni idenë se është e kundërta, në shtatzani lejohet të kryeni marrëdhënie seksuale megjithatë duhet të tregoni kujdes. Në cilat raste duhet të evitohen marrëdhëniet seksuale...

June 25, 2019

Dëshironi shtatzani, a duhet të bëni seks çdo ditë?

A rriten shanset për një shtatzani nëse kryeni marrëdhënie seksuale çdo ditë? Tierney Lorenz, profesoreshë e Institutit Kinsey (SHBA), shpjegon se seksi i shpeshtë do të dërgonte një sinjal të...

June 24, 2019

Sa i sigurt është seksi në tremujorin e tretë të shtatzanisë?

Ka shumë pikëpyetje nga çiftet lidhur me marrëdhëniet seksuale gjatë shtatzanisë. Pasiguria rritet sidomos në muajt e fundit. A është e sigurt të kryeni marrëdhënie seksuale në tremujorin e tretë...

June 23, 2019

Seksi ne shtatzani, 9 fakte qe duhet te dini

A duhet të kryeje një grua shtatzënë duhet të kryeje marredhenie seksuale? Për fat të keq, edhe në ditët që jetojmë tema rreth seksit mbetet akoma një tabu. Shumë çifte...

June 15, 2019

“Ngela shtatzënë duke përdorur spiralen Mirena dhe për pak humba jetën”

Ka shumë opsione kontraceptive në treg, nga prezervativët, pilulat e deri tek injektimet. Funksioni i tyre kryesor përveç largimit të dhimbjes gjatë periodave dhe pastrimit të lëkurës, është të mos...

April 27, 2019

A ndikojnë zakonet e nënës në shtatzani në orientimin seksual të fëmijës?

Sipas një libri të ri të quajtur "Ne jemi truri ynë" nga neurologu holandez Dik Swaab, stresi si dhe pirja e duhanit ose marrja e amfetaminëve gjatë shtatzënisë luan një...

October 15, 2018

Metodat për të stimuluar dhimbjet e lindjes, si ndikon seksi?

  Ka shumë arsye për stimulimin e lindjes. Ka gjithashtu shumë mënyra për ta bërë këtë, duke përfshirë stërvitjen, seksin, një teknikë të njohur si "nxjerrja e membranave" dhe madje...

September 18, 2018

Pefitimet nga kryerja e marredhenieve seksuale ne shtatzani

Në momentin që kuptoni se prisni një fëmijë gjatë tremujorit të parë do të fillojnë edhe të vjellat dhe gjëja e fundut që ju shkon në mëndje gjatë kësaj kohe...

April 12, 2018
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X