Kur gruaja shtatzanë humb interesin për marrëdhënie seksuale

Kam humbur interesin për seks që kur mbeta shtatzënë. Çfarë mund të bëj? Së pari, mos u shqetësoni, nuk jeni vetëm. Shumë gra ndalojnë aktivitetin seksual kur janë shtatzënë. Ka...

31 Korrik, 2020

Sa i sigurt është seksi në tremujorin e tretë të shtatzanisë?

Ka shumë pikëpyetje nga çiftet lidhur me marrëdhëniet seksuale gjatë shtatzanisë. Pasiguria rritet sidomos në muajt e fundit. A është e sigurt të kryeni marrëdhënie seksuale në tremujorin e tretë...

28 Qershor, 2019

Seksi ne shtatzani, cfare ai nuk ju ka thene kurre!

I pëlqej akoma partnerit tim? Është kjo një nga pyetjet më të shpeshta që gratë i bëjnë vetes gjatë shtatzanisë. Ato fillojnë të jenë dyshuese për këtë pasi trupi i...

27 Qershor, 2019

Pefitimet nga kryerja e marredhenieve seksuale ne shtatzani

Në momentin që kuptoni se prisni një fëmijë gjatë tremujorit të parë do të fillojnë edhe të vjellat dhe gjëja e fundut që ju shkon në mëndje gjatë kësaj kohe...

26 Qershor, 2019

Seksi ne shtatzani, ne cilat raste evitohet?

Edhe pse mund të keni idenë se është e kundërta, në shtatzani lejohet të kryeni marrëdhënie seksuale megjithatë duhet të tregoni kujdes. Në cilat raste duhet të evitohen marrëdhëniet seksuale...

25 Qershor, 2019

Dëshironi shtatzani, a duhet të bëni seks çdo ditë?

A rriten shanset për një shtatzani nëse kryeni marrëdhënie seksuale çdo ditë? Tierney Lorenz, profesoreshë e Institutit Kinsey (SHBA), shpjegon se seksi i shpeshtë do të dërgonte një sinjal të...

24 Qershor, 2019

Seksi ne shtatzani, 9 fakte qe duhet te dini

A duhet të kryeje një grua shtatzënë duhet të kryeje marredhenie seksuale? Për fat të keq, edhe në ditët që jetojmë tema rreth seksit mbetet akoma një tabu. Shumë çifte...

15 Qershor, 2019

“Ngela shtatzënë duke përdorur spiralen Mirena dhe për pak humba jetën”

Ka shumë opsione kontraceptive në treg, nga prezervativët, pilulat e deri tek injektimet. Funksioni i tyre kryesor përveç largimit të dhimbjes gjatë periodave dhe pastrimit të lëkurës, është të mos...

27 Prill, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X