loading

Jeni mbipeshë dhe po përpiqeni të mbeteni shtatzënë? Ja ç’duhet të dini

Të qenurit mbipeshë ul gjasat për të mbetur shtatzënë për shkak të niveleve të luhatshme të hormoneve. Kjo ndikon në ciklin e ovulacionit të grave dhe gjithashtu edhe në cilësinë...

Korrik 13, 2019

7 Gjërat që duhet të bëni me një çift që po “lufton” me infertilitetin

Të kuptosh se ty  nuk po të ndodh ndërsa të gjithë çiftet rreth e rrotull po bëhen me fëmijë mund të të thyejë vërtet zemrën. Ndërsa disa njerëz zgjedhin të...

Korrik 11, 2019

A ndikojnë pajisjet WiFi në fertilitetin mashkullor?

Kumiko Nakata, një studiues nga Japonia, zbuloi se valët elektromagnetike nga pajisjet WiFi, si telefonat celularë dhe router-ët në shtëpi, mund dëmtojnë në mënyrë të konsiderueshme spermatozoidët. 30% e problemeve...

Korrik 8, 2019

Si të ngelesh shtatzënë?

Mendimi për të ngjizur një fëmijë është diçka shumë emocionuese për çiftin, por ndonjëherë rezulton të mos jetë edhe aq e thjeshtë. Mosha, pesha, mirëqënia e përgjithshme etj mund të...

Qershor 17, 2019

Vuajti për shumë vite me infertilitetin: Jam mirënjohëse edhe për vështirësitë e mëmësisë

Zemrat shpërthyen në rrjetet sociale kur fansat morën lajmin e befasishëm që aktorja Gabrielle Union kishte sjellë në jetë një vajzë të vogël. Tani ajo po jeton ëndrrën e saj....

Qershor 7, 2019

A mund ndikojnë gjenet në infertilitetin mashkullor? Studimi i ri zbulon të vërtetën

Një studim i fundit tek minjtë meshkuj jopjellorë ka treguar për mungesën e një gjeni riparues. Gjeni i njohur si XRCC1, është vendimtar për zhvillimin e spermës, dhe siguron sasinë...

Prill 20, 2019

Pse nuk duhet ta bëni më pyetjen “kur do bëheni me fëmijë”

  "Kur do të bëni fëmijë?" Mund të duket si një pyetje e pafajshme që ua bëni të afërmve tuaj të sapomartuar, por një nënë blogere thotë se jo vetëm...

Mars 23, 2019

Cila është koha më e mirë e ditës për të mbetur shtatzënë – mëngjesi, dreka apo darka?

Nga ndjekja e ovulacionit deri tek marrja e suplementeve të duhura, të ngelurit shtatzënë mund të jetë një proces i ndërlikuar. Por, a  ka rëndësi koha se kur duhet të...

Mars 18, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X