Ja si te rrisni shanset per shtatzani

Nëse jeni duke kërkuar një shtatzani do të ishte mirë të përgatisnit trupin tuaj të paktën 3 muaj para. Disa hapa të thjeshtë do t’ju ndihmojnë për më shumë shanse...

6 Mars, 2017

Cfare eshte dhe si perdoret Clomid

Clomid (clomifen), cfarë është ai? Clomid është një medikament jo-steroidal që ndihmon në fertilitet, nëpërmjet favorizimit të gjendrës së hipofizës për clirimin e hormoneve që do të stimulojnë ovulacionin. Zakonisht...

3 Mars, 2017

Kerkoni nje shtatezani? Ja cili do te jete roli i qumeshtit

Jo të gjitha çiftet e kanë mundësinë e ngjizjes së menjëhershme të një fëmije. Në disa raste marrëdhënia intime ndodh në një moment jo të përshtatshëm, pra në ditë që...

23 Shkurt, 2017

Pese gjerat qe duhet te beni para ngjizjes se shtatezanise

Para se te ngjizni një fëmijë është shumë e rëndësishme të ndiqni disa hapa për një ecuri më të mirë të kësaj periudhe si edhe për një shëndet më të...

16 Shkurt, 2017

Kur testi i shtatezanise rezulton te jete fals pozitiv?

Testi i shtatëzanisë ju rezultoi pozitiv dhe diçka e tillë ju bëri të përjetonit emocione të papërshkrueshme, ndërkohë që mjeku ju konfirmoi se nuk ekziston asnjë embrion brenda jush? Ky...

11 Shkurt, 2017

5 mitet dhe te vertetat rreth abortit spontan

Një abort është një eksperiencë jo e mirë për një çift që është duke kërkuar të sjellë në jetë një fëmijë, dhe në momentin që diçka e tillë ndodh gjëja...

19 Janar, 2017

Cilat jane ushqimet qe duhet te konsumojme pas nje aborti?

Humbja e një fëmije, edhe pse shtatëzania mund të ketë qënë në fillimet e saj, është tepër e vështirë nga ana psikologjike për çiftin, e megjithatë rikuperimi nuk përkon vetëm...

11 Janar, 2017

Si ndikojne marredheniet seksuale, stresi, fertiliteti, mosha dhe ushqimi ne arritjen e shtatezanise?

Zakonisht në momentin që gruaja kërkon një shtatzani mund të dëgjojë disa shprehje që jo gjithmonë kanë diçka të vërtetë brenda tyre. Jeni duke kërkuar një shtatzani? Mësoni më shumë...

26 Dhjetor, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X