Kafja në kapsula, e dëmshme për pjellorinë mashkullore

Konsumi i kafesë në kapsula po rritet gjithnjë e më shumë. Edhe pse është më e shtrenjtë se kafeja tradicionale, ajo preferohet sepse është më praktike, më e shpejtë, si...

10 Shtator, 2019

Çiftet që duan të bëhen prindër duhet të ndryshojnë stilin e jetesës që dy vite para

Tre muaj, që këshillohen në mënyrë tipike, nuk janë të mjaftueshme nëse çiftet po fillojnë të tentojnë për fëmijë, me një peshë ose mënyrë jetese jo të shëndetshme, sipas biologes...

26 Gusht, 2019

Kur është mosha duhur për të ngrirë vezët e mia?

Ngrirja e vezëve është një prej tyre. Si gra, ne kemi të drejtë t'i ndryshojmë përparësitë tona për t'u përshtatur me rolet evolucionare që luajmë në shoqëri. Çfarë është ngrirja...

19 Gusht, 2019

Nivelet e ulëta të progresteronit zvogëlojnë mundësitë për shtatzani

Rëndësia e progesteronit gjatë shtatzanisë dihet se lehtëson implantimin e një embrioni, por a ekziston një lidhje midis kësaj substance dhe suksesit të trajtimeve riprodhuese? Autorët e një studimi të...

4 Gusht, 2019

Pajisja kontraceptive përfundon në mushkërinë e gruas

Shumë prej mënyrave kontraceptive mund të ngjallin pasiguri te gratë dhe të ngrenë shumë pyetje. A do të kujtohem gjithmonë të pi kokrrat, a mund t’i besoj kondomëve, a do...

29 Korrik, 2019

Zbulohet tjetër arsye e infertilitetit mashkullor

Shkencëtarët kanë arritur të identifikojnë mutacione të reja gjenetike përgjegjëse për infertilitetin mashkullor. Lajmi vjen nga një studim i paraqitur në konferencën vjetore të Shoqërisë Evropiane të Gjenetikës Humane 2019,...

28 Korrik, 2019

Mbush 41 vjeç personi i parë i lindur me metodën in vitro/ FOTO

Kur fëmija britanik Louise Brown lindi pikërisht 41 vjet më parë, e gjithë bota i kishte sytë te ajo. Prindërit e saj, Lesley dhe John, ishin çifti i parë që...

26 Korrik, 2019

Jeni mbipeshë dhe po përpiqeni të mbeteni shtatzënë? Ja ç’duhet të dini

Të qenurit mbipeshë ul gjasat për të mbetur shtatzënë për shkak të niveleve të luhatshme të hormoneve. Kjo ndikon në ciklin e ovulacionit të grave dhe gjithashtu edhe në cilësinë...

13 Korrik, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X